facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

KONKURS NA ĆWIERĆ KILO – ROZSTRZYGNIĘCIE

Zgodnie z umową czekaliśmy do końca sierpnia, a nawet jeden dzień dłużej. Warto było, bo dzięki temu dowiedzieliśmy się wielu zaskakujących rzeczy:

– Po pierwsze, GÓRY są strasznie stare. Żadna nowość, ale w tym wypadku nie chodzi o geo-neo-logiczne fałdowania, a o wiek naszego Magazynu. Pytanie o rok, w którym pojawił się pierwszy numer Magazynu GÓRY, zdawać by się mogło banalne, takie jednak nie było… O wieku, jak i pieniądzach, dżentelmeni nie dyskutują, więc o prawidłową odpowiedź nie było łatwo. Być może właśnie dlatego częściej prawdę ujawniały kobiety. Magazyn GÓRY ukazuje się od 1991 roku, czyli ma 25 lat! Jest więc w kwiecie wieku. Jeśli ktoś się pomylił o, powiedzmy, 2-3 lata, nie robimy z tego wielkiego halo, ale sytuowanie nas w gronie 50-letnich nestorów to już lekka przesada ;).

 

– Po drugie… mój Boże, właśnie do nas dotarło, że to Magazyn GÓRY jest głównym podejrzanym o katastrofalne ocieplenie klimatu! Jeśli dać wiarę nadesłanym odpowiedziom, według których liczba stron, jaką w sumie mają wszystkie wydania GÓR niewiele ustępuje objętości Encyklopedii Britannica, to prawdopodobnie właśnie w tym momencie pod toporami padają ostatnie drzewa Puszczy Amazońskiej!

 

– No i po trzecie okazuje się, że łączna wysokość wszystkich szczytów zdobytych podczas wypraw opisanych na łamach naszego Magazynu jest pojęciem abstrakcyjnym, niczym teorie kwantowe. Bo jak inaczej wytłumaczyć astronomiczne rozbieżności danych, wynoszące od kilkudziesięciu tysięcy, do kilkudziesięciu milionów metrów nad poziomem morza – właśnie takimi wartościami zaskakiwaliście nas w swoich odpowiedziach. Mając słabość do zwariowanych pomysłów skłonni jesteśmy zgodzić się z każdą z waszych szalonych hipotez, tym bardziej, że pytanie było opcjonalne, zaproponowane jako aerobik dla wyobraźni.

 

Jeśli więc chodzi o poziom funu, nie zawiedliście!  Jeśli chodzi o merytorykę, też nie było najgorzej – większość dawała radę z pytaniem głównym, inni robili co mogli, aby zaprezentować oryginalne rozwiązanie pozostałych dwóch kwestii. Wszystkim bardzo dziękujemy za wspólną zabawę.

 

No dobrze, nie przedłużajmy emocji i przystąpmy do rozdawnictwa nagród.


- Plecak Thule Stir 20 wygrywa Marzena Skoczylas- Plecak Gregory Sketch 22 przypada w udziale Jackowi Lipnickiemu- Koszulki z GÓRSKĄ grafiką przytulają: Anna Siwek i Bartek Dreśliński- Przewodnik wspinaczkowy JURA 3 trafia do rąk Jagi Fili

- Przewodnik wspinaczkowy GÓRY SOKOLE zgarnia Paweł Swat

 

 

 

Ze zwycięzcami skontaktujemy się mailowo.

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
goryonline
Witamy, Wszystkie konkursowe nagrody zostały wysłane do zwycięzców. Proszę o kontakt: sylwia@goryonline.com pozdrawiam,
zwycięzca
A nagród jak nie było tak nie ma :(

Goryonline
 
2021-07-15
Tylko w GÓRACH
 

„Szlakiem GOPR”: Wspinaczkowo-rowerowa Jura

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-07-12
Tylko w GÓRACH
 

„Szlakiem GOPR” – premiera odcinka jurajskiego

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-07-05
Tylko w GÓRACH
 

Ola Mirosław i jej droga do Tokio

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com