facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2006-01-08
 

Konkurs Fotograficzny TYBET W FOTOGRAFII POLSKICH PODRÓŻNIKÓW (styczeń-luty, Kraków)

REGULAMIN KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO w ramach III Dni Tybetu w Krakowie.


REGULAMIN  KONKURSU  FOTOGRAFICZNEGO

”TYBET W FOTOGRAFII POLSKICH PODRÓŻNIKÓW” w ramach III Dni Tybetu w KrakowieI. Organizator konkursu

 1. Organizatorem konkursu jest Turystyczne Koło Naukowe "Wagabunda" przy Akademii Ekonomicznej w Krakowie - organizator Dni Tybetu w Krakowie, przy współorganizacji Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej "Manggha".
 2. Patronat internetowy nad konkursem objął portal onet.pl
 3. Patronat medialny objęła TVP3
 4. Patronat radiowy Radio Kraków Małopolska
II. Biuro organizacyjne
Biuro organizacyjne III Dni Tybetu, oraz organizatora Konkursu znajduje się na Akdamii Ekonomicznej w Krakowie, Pawilon Dydaktyczo- Sportowy, pok.222, 223 (II piętro), ul. Racławicka 27, 31-510 Kraków, tel. 012 293 56 41, fax 012 293 50 80, e-mail: tknwagabunda@tlen.pl, www.wagabunda.krakow.pl

III. Cel konkursu
Zwrócenie uwagi na problemy Tybetu i Tybetańczyków, przybliżenie Polakom piękna tybetańskiego krajobrazu oraz unikalnej kultury, sztuki i religii tybetańskiej, stanowiących ważną część dziedzictwa światowego, a których przetrwanie jest zagrożone.

IV. Uczestnicy

 1. W Konkursie mogą wziąć udział fotograficy zawodowi i amatorzy, bez ograniczeń wiekowych.
 2. Termin nadsyłania prac upływa 25 lutego 2006

V. Zasady uczestnictwa

 1. Tematyka zdjęć powinna pokrywać się z celami konkursu.
 2. Zdjęcia mogą być wykonane w dowolnych latach i powinny pochodzić z terenów obszaru kultury tybetańskiej: Tybetu chińskiego (w tym m.in. Amdo i Kham leżących administracyjnie poza Tybetańskim Regionem Autonomicznym), tybetańskich enklaw na terenie Nepalu (np. Mustang, Dolpo, Manang, Khumbu, Helambu, klasztory i siedliska tybetańskie w dol. Kathmandu), Indii (m.in. Sikkim, Ladakh, Zanskar, Spiti i Lahaul oraz Grn. Kinnaur), Bhutanu itd. lub pokazywać kulturę tybetańską na emigracji w krajach Europy i Ameryki Północnej.
 3. Każdy uczestnik może przesłać maksymalnie 7 zdjęć pojedynczych lub dwa reportaże złożone z maksimum 8 fotografii (łącznie).
 4. Zdjęcia mogą być zarówno kolorowe jak i czarno – białe. Do konkursu dopuszcza się wyłącznie zdjęcia będące efektem jednokrotnej ekspozycji. Fotomontaże, wielokrotna ekspozycja i zdjęcia wyraźnie manipulowane cyfrowo będą dyskwalifikowane.
 5. Format zdjęć: od 30x40 do 50x70 cm na papierze fotograficznym, dopuszczalne są też wydruki laserowe z plotera Oznaczenie zdjęć (godło i nr zdjęcia) musi być umieszczone na odwrocie każdego zdjęcia. Zdjęcia powinny być oznaczone Tytułem i godłem na odwrotnej stronie odbitki w prawym dolnym rogu.
 6. Do zdjęć musi być dołączona w zamkniętej, opatrzonej godłem autora, kopercie:
  6.1. Czytelnie wypełniona karta zgłoszeniowa konkursu zawierająca dane autora (imię i nazwisko, dokładny adres, telefony, e-mail), oraz opisy do zdjęć. Wskazane, choć nie obowiązkowe, jest również dołączenie w/wym. danych w wersji elektronicznej,
  6.2. Wskazane, choć nie obowiązkowe, jest przesłanie zdjęć w wersji cyfrowej na płycie CD. Fotografie w wersji cyfrowej powinny być zapisane w plikach JPG w rozdzielczości 300DPI. W przypadku nie nadesłania wersji cyfrowej zdjęć, nie zostaną one zamieszczone w galeriach internetowych www.dnitybetu.tk i www.onet.pl.
  6.3. Płyty CD/dyskietki muszą być także opatrzone godłem.
 7. Prace należy nadsyłać na adres biura organizacyjnego III Dni Tybetu: Turystyczne Koło Naukowe "Wagabunda", Akdamia Ekonomicznaw Krakowie, ul. Rakowicka 27, 31-510 Kraków, Pawilon Dydaktyczo-Sportowy, pok.222, 223 (II piętro); z dopiskiem "Konkurs Fotograficzny-III Dni Tybetu w Krakowie"
 8. Jury konkursowe powołuje Organizator, do którego należy decydujący głos we wszystkich kwestiach spornych.
  8.1. W skład jury konkursowego wchodzą m.in. przedstawiciele: Związku Artystów Fotografików (Konrad Pollesch), National Geographic (Łukasz Trzciński) Gazety Wyborczej (Jerzy Gumowski), Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej "Manggha" (Magdalena Poprawska), TKN "Wagabunda".
  8.2. Jury ustala liczbę nagród i wyróżnień
  8.3. Decyzje jury są ostateczne.
 9. Nagrodami w Konkursie są:
  9.1. Dziewięciodniowa wycieczka zagraniczna dla jednej osoby "Szwajcaria-Niemcy", ufundowana przez Logos Travel Marek Śliwka sp.j. z Poznania
  9.2. Wysokiej klasy namiot "Hypno 2p" (2-osobowy, waga 2,5 kg) renomowanej amerykańskiej firmy Marmot, ufundowany przez Ravenoutdor s.c., przedstawiciela Marmoth na Polskę
  9.3. Cyfrowy aparat fotograficzny o wartości ok. 2000 zł ufundowany przez biuro podróży MK Tramping z Krakowa
  9.4. Dwie roczne prenumeraty magazynu National Geographic ufundowane przez National Geographic Polska
  9.5. Książka "Tybet" z serii "Życie, legenda i sztuka" ufundowana przez National Geographic Polska
  9.6. Dwa przewodniki National Geographic: "Azja Południowo-Wschodnia" ufundowane przez National Geographic Polska
  9.7. Dwa przewodniki National Geographic: "Himalaje, Indie, Nepal i Pakistan" ufundowane przez National Geographic Polska
  9.8. Książka XIV Dalaj Lamy "Etyka na nowe tysiąclecie" z Jego autografem
  9.9. Album fotograficzny Gazety Wyborczej
  9.10. Dziesięć markowych długopisów Parkera ufundowanych przez firmę Parta Sp. z o.o. z Katowic
 10. Materiały nadesłane na konkurs nie będą zwracane

VI. Postanowienia końcowe

 1. Autorzy wszystkich zdjęć nadesłanych na konkurs wyrażają zgodę na bezpłatne wykorzystanie nadesłanych przez nich prac w ramach: działań promocyjnych konkursu, publikacji prasowych związanych z konkursem oraz wystaw pokonkursowych, jak również w mediach elektronicznych, w tym w galeriach organizatorów, patronów i sponsorów Dni Tybetu w Krakowie.
 2. Prace uczestników będą umieszczone na stronach internetowych www.dnitybetu.tk oraz w specjalnej galerii fotograficznej poświęconej konkursowi www.onet.pl - portal onet.pl jest patronem internetowym Konkursu. Zdjęcia zamieszczone w konkursowej galerii www.onet.pl wezmą udział w plebiscycie internautów, a najlepsze trzy zdjęcie zostaną nagrodzone nagrodami (z w.wym. puli nagród) ustalonymi przez jury konkursu.
 3. Wystawa ok. 70 najlepszych fotografii nadesłanych na Konkurs będzie eksponowana przez minimum 2 tygodnie w Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej "Manggha" w Krakowie, ul. Konopnickiej 26, w godzinach otwarcia Centrum. Prowadzone są także rozmowy w sprawie eksponowania wystawy pokonkursowej w Warszawie i innych miastach (informacja o innych wystawach podana zostanie w terminie późniejszym na stronie internetowej Organizatora i www.dnitybetu.tk).
 4. Ogłoszenie wyników Konkursu i wręczenie nagród odbędzie się w dniu 6 marca 2006 roku, godz. 17`00, w Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej "Manggha" podczas uroczystości oficjalnego otwarcia III Dni Tybetu w Krakowie.
 5. W przypadku znalezienia wydawcy (rozmowy w toku) - najlepsze zdjęcia zostaną opublikowane w pokonkursowym albumie fotograficznym pod redakcją Marka Kalmusa.
 6. Zwycięzcy o wynikach rozstrzygnięcia konkursu zostaną powiadomieni oddzielnym komunikatem wysłanym pocztą elektroniczną oraz na stronie www.dnitybetu.tk.

  2006-01-08

  (kg)

 

 

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com