facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2011-12-08
 

Koncert „W górach jest wszystko co kocham…”

Kto uległ magii gór, wie o czym mowa – o nieodpartej potrzebie powrotu, o nieustających wspomnieniach, o tęsknocie, kiedy jest się od gór daleko i euforii, gdy jest się w ich sercu. O tym, że góry stają się osią życia.
Z tych wrażeń powstaje coś więcej, wyrasta z nich chęć utrwalenia tego, co ulotne. Utrwalenia, choć – a jakże – jest jasne, że nie da się zatrzymać nieuchwytnego. Coś jednak udaje się nam zachować: muzykę, poezję, a także – co może najważniejsze – przyjaźnie, nawet miłości.

Spotkania  ludzi, którzy stworzyli wspólnotę dzięki pasji, zapoczątkowały regularne koncerty pod sztandarem hasła W górach jest wszystko, co kocham pochodzącym z poezji Harasymowicza.

Po raz kolejny spotkamy się w tych magicznych klimatach. Jeśli chcecie do nas dołączyć, zapraszamy Was na wspólną wędrówkę po górskich szlakach - oraz po szlakach wyobraźni.

W koncercie udział wezmą:

Dom o Zielonych Progach

Zespół dobrze już znany uczestnikom koncertów W górach w Warszawie... Piosenki tej grupy należą dziś już do kanonu piosenek najczęściej śpiewanych na górskich szlakach. Zespół oprócz muzycznego udziału w sześciu kolejnych edycjach CD W górach…, na których to można usłyszeć kilkadziesiąt autorskich piosenek, wydał także w ciągu kilku ostatnich lat dwie autorskie płyty. Pierwsza o nazwie takiej samej jak zespół czyli po prostu Dom o Zielonych Progach, druga, która ukazała się po dwóch latach nosi tytuł JAM. W tym roku grupa obchodzi 10-lecie istnienia. Z tej okazji ukazała się płyta koncertowa zatytułowana TATIKA, są na niej znane już kompozycje zespołu w akustycznych aranżacjach, a także nowe piosenki, które nie były wcześniej rejestrowane.

Cisza jak ta 

Kołobrzeska formacja muzyczna zawita do Warszawy po raz kolejny. Zespół z powodzeniem koncertuje po całej Polsce nie tylko na koncertach „W górach…” Ma na swoim koncie kilka płyt i coraz bardziej dojrzałe podejście muzyczne. W tym roku (premiera III 2011) ukazała się nowa płyta zespołu zatytułowana NASZE ŚWIATY. Piosenki z tej właśnie płyty będzie można usłyszeć na koncercie, choć nie zabraknie także utworów starszych, dobrze znanych słuchaczom z górskich szlaków czy strony zespołu. Ponieważ zespól bardzo rzadko koncertuje na południu (w końcu jest znad samego morza) ich występ w Warszawie będzie prawdziwą gratką dla koneserów piosenki turystycznej i poetyckiej.

Apolinary Polek

Znany już widzom z Warszawy poeta i pieśniarz. Obecnie przemierza często Polskę w duecie z Mateuszem Trandą, promując swoją autorską płytę o enigmatycznym tytule ***.  W Warszawie wystąpi solo. Ciekawe autorskie teksty i mistrzowskie ich wykonanie sprawiają, że jest to bard, który długo zostaje w pamięci słuchaczy. Poza autorskimi piosenkami Apolinary Polek gra także teksty Dylana, Cohena, Stachury czy Harasymowicza.


Maciej TROJANOWSKI – prowadzenie koncertu!
   
BILETY w cenie 20 zł (ulgowy) i 30 zł (normalny) do nabycia od 05 grudnia w Klubie Studenckim STODOŁA i innych miejscach, szczegóły www.wgorach.art.pl


Zapraszamy!

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com