facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-05-17
 

Kolumbia - Serce Świata (18 maja, Wrocław)

Serdecznie zapraszamy na kolejna odsłonę cyklu Spotkania z górami. Gościć będziemy Claudię Cardenas i Dominika Baca.
Wyprawa w Sierra Nevada de Santa Marta, najwyższe nadmorskie pasmo górskie na świecie, wyrastające w odległości zaledwie 40 km od brzegów Morza Karaibskiego, której największą wartością nie była jednak wspinaczka i zdobywanie szczytów, ale dotarcie do mieszkających tam Indian Kogi i Arhuacos.
Określający siebie mianem Strażników Ziemi spadkobiercy prekolumbijskiej cywilizacji Tayrona 500 lat temu oparli sie najazdowi Hiszpanów skrywając sie niedostępnych górach i do dziś żyją w podobny co przed wiekami sposób mimo nierównego starcia z cywilizacją. Do minimum ograniczają kontakty ze światem zewnętrznym i rzadko dopuszczają do siebie przybyszów. Do ich wiosek można dotrzeć jedynie helikopterem lub po kilkudniowym marszu przez górską dżunglę. Góry których szczyty wznosza sie na ponad 5700 m npm to dla Indian odbicie całej Ziemi, lustro w którym przegląda sie ludzkość, wobec której nazywaja sie Starszymi Braćmi. W górach znajdują sie ruiny prekolumbijskich budowli, zaginionego miasta Ciudad Perdida - nazywanego kolumbijskim Machu Picchu.
Serce Świata to niezwykła podróż w czasie i do wnętrza nas samych, w poszukiwaniu wartości i energii życia oraz zapomnianej wiedzy o równowadze naszej planety i uniwersalnej filozofii.

Miejsce: Budynek A1 PWR sala 329 Wybrzeże Wyspiańskiego 27 - Wrocław
Godzina: 19:00

ZAPRASZAMY! WSTĘP JAK ZAWSZE WOLNY

Źródło: skalnik.pl
 Kolumbia - Serce Świata
 Kolumbia - Serce Świata
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com