facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2013-05-28
 

Kolosowe Spotkania w Dworku Białoprądnickim w Krakowie

Cel: cykliczne spotkania z alpinistami, podróżnikami i żeglarzami. Miejsce: Kraków, Dworek Białoprądnicki. Czas: sobotnie popołudnia, dwa razy w miesiącu, godz.17.00. Goście: Andrzej Muszyński (8/06), Magdalena Skopek (22/6). Opowiedzą o sobie i  o swoich wyprawach. Pytania: bez ograniczeń.
Pragniemy, aby „Kolosowe spotkania w Dworku” stały się czymś więcej niż tylko pokazami zdjęć i filmów z wypraw. Zapraszamy gości, aby opowiedzieli o sobie: swoich motywacjach, wyborach, wahaniach, ważnych decyzjach, strachu i tym jeszcze, na co im starczy odwagi. Chcemy w utartą formułę prezentacji slajdów z wypraw wprowadzić trochę fermentu. Przy czym bez obaw: świetne zdjęcia, filmy, muzyka, relacje z miejsc, które podróżnicy odwiedzili i o ludziach, których spotkali, też będzie.

Organizatorzy spotkań: Kolosy.pl i Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” 

Najbliższe spotkania:

8 czerwca 2013 - spotkanie z Andrzejem Muszyńskim
 
Podróżnik, znakomity reporter i poszukiwacz nieprawdopodobnych historii, tegoroczny laureat Kolosa za wyprawę w Himalaje Birmańskie i wyróżnienia (2008) za wyprawę w trudnodstępną puszczę w Gabonie.

Spotkaniu towarzyszyć będzie promocja książki "Południe".

22 czerwca 2013 - spotkanie z Magdaleną Skopek
 
Z wykształcenia fizyk, z zamiłowania podróżniczka zafascynowana obcymi językami i zapalona fotografka. Najbardziej pociągają ją trudno dostępne miejsca, często daleko od cywilizacji, oraz bezgraniczne przestrzenie. Za odwiedziny u Nieńców na syberyjskim półwyspie Jamał - „końcu świata“ - otrzymała nagrodę Kolos 2010 w kategorii Podróże. Od tej pory regularnie odwiedza swoich przyjaciół z tundry. 
 
Spotkaniu towarzyszyć będzie promocja książki  Magdy "Dobra krew. W krainie reniferów, bogów i ludzi".

 
 
Miejsce spotkań:
Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”
Kraków, ul. Papiernicza 2, Sala Teatralna
Wstęp wolny!
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com