facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2013-05-17
 

Kolosowe spotkania w Dworku Białoprądnickim w Krakowie

Już jutro (18 maja 2013 r.) w Dworku Białoprądnickim w Krakowie ruszają spotkania w kolosowym towarzystwie. Goście: Strzeżysz (18/05), Pawłowski (25/05), Muszyński (8/06). Opowiedzą o sobie, o swoich podróżach i o emocjach. Pytania: bez ograniczeń. Zapraszamy!
Kolosy.pl oraz Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” nowy cykl spotkań z bohaterami Kolosów w Krakowie rozpoczną od zaproszenia do Dworku Białoprądniciego PIOTRA STRZEŻYSZA - wyjątkowego, samotnego rowerzysty i równie znakomitego prelegenta. Pierwsze spotkanie właśnie z nim, to nie przypadek.

„KOLOSOWE SPOTKANIA W DWORKU” będą bowiem czymś znacznie więcej niż tylko pokazami zdjęć i filmów z wypraw: Podróżników zapraszamy na nie, by mówiąc o miejscach, które odwiedzili i ludziach, których spotkali, opowiedzieli o sobie: swoich motywacjach, wyborach, wahaniach, ważnych decyzjach, strachu i tym jeszcze, na co im starczy odwagi. Chcemy w utartą formułę prezentacji z wypraw i spotkań z podróżnikami wprowadzić trochę wreszcie trochę fermentu. Jeśli nie my, to kto? Ktoś przecież musi.

Przy czym bez obaw: świetne zdjęcia, filmy i muzyka oczywiście też będą.

18 MAJA 2013 – SPOTKANIE Z PIOTREM STRZEŻYSZEM


Dwukrotnie (za lata 2007 i 2008) wyróżniony podczas Kolosów w kategorii „Wyczyn roku” za rowerowe przeprawy przez Andy i Tybet. W Krakowie pokaże zdjęcia i filmy z Islandii, Indii, Tybetu, Sudanu, Zimbabwe, Argentyny, Boliwii, Kanady, USA i Meksyku. Opowie o samotności w trakcie pokonywania ogromnych przestrzeni, zmęczeniu i tym, czego się doświadcza w nieprzyjaznych miejscach.

Promocja książek Piotra: Campa w sakwach - o podróży do Tybetu i Makaron w sakwach - o Ameryce Północnej i Południowej.

25 MAJA 2013 – SPOTKANIE Z RYSZARDEM PAWŁOWSKIM

Wybitny himalaista, czterokrotny zdobywca Mount Everestu, autor nowych dróg i wartościowych powtórzeń w górach pięciu kontynentów, a także jeden z najbardziej doświadczonych przewodników wysokościowych na świecie. W Dworku opowie o swojej długiej, barwnej i pełnej emocjonujących momentów wspinaczkowej karierze. Nie zabraknie więc relacji z wejść na najważniejsze szczyty, mrożących krew w żyłach historii, anegdot i osobistych wspomnień.

Promocja książki (wywiadu – rzeki) Ryszard Pawłowski – Czterdzieści lat w górach.

8 CZERWCA 2013 - SPOTKANIE Z ANDRZEJEM MUSZYŃSKIM

Podróżnik, znakomity reporter i poszukiwacz nieprawdopodobnych historii, tegoroczny laureat Kolosa za wyprawę w Himalaje Birmańskie i wyróżnienia (2008) za wyprawę w trudnodstępną puszczę w Gabonie.

Spotkaniu towarzyszyć będzie promocja książki Południe.


MIEJSCE SPOTKAŃ:

Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”,  Kraków, ul. Papiernicza 2, Sala Teatralna

Wstęp wolny!

Więcej informacji na stronie http://kolosy.pl/aktualnoci/kolosy/item/597-kolosowe-spotkania-w-dworku.html

Źródło: www.ceneria.pl

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com