facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2011-03-15
 

Kolos 2010 dla uczestników ekspedycji The North Face na Gasherbrum II

Uczestnicy zimowej ekspedycji The North Face na Gasherbrum II zostali wyróżnieni najważniejszą polską nagrodą przynawaną za wybitne osiągnięcia w dziedzinie podróży i eksploracji – Kolos 2010 w kategorii alpinizm.
W dniu 13 marca br. w Gdyni odbyła się ceremonia wręczenia Kolosów 2010. Nagrody przyznawane są za wybitne osiągnięcia w dziedzinach: alpinizmu, żeglowania, podróży i eksploracji jaskiń. W czasie imprezy wręczana jest także nagroda za „wyczyn roku” i Super Kolos za całokształt osiągnięć lub za wybitne dokonanie zespołowe o światowej skali.


Fot. Adam Larisz

Specjalnym gościem imprezy był Simone Moro. Wybitny polski himalaista Krzysztof Wielicki poprowadził specjalny wywiad z Moro, w czasie którego opowiedział on o niedawnej zimowej wyprawie na Gasherbrum II. Tego samego dnia odebrał w imieniu swoim i pozostałych uczestników wyprawy Kolosa 2010 w dziedzinie alpinizmu.


Fot. Cory Richards

Simone Moro, Denis Urubko i Cory Richards zdobyli mierzący 8035 m n.p.m. Gasherbrum II 2 lutego br. Tym samym są pierwszymi himalaistami, którym udało się zimą zdobyć ośmiotysięcznik położony w Karakorum.

Więcej informacji na temat wyprawy na Gasherbrum II znaleźć można na stronie www.thenorthfacejournal.com.
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-07-02
BIZNES
 

Południowy Tyrol: niezwykły region Włoch

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-05-24
BIZNES
 

Nowy dystrybutor CLIMBING TECHNOLOGY w Polsce

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com