facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2008-01-09
 

Kolejne wieści od Simone Moro

Dziś otrzymałem wreszcie cały swój ekwipunek i cały ranek spędziłem na zwyczajowym wypełnianiu papierków, nanoszeniu sygnatur i wypisywaniu upoważnień.


04 stycznia 2008

Ciao!

Pierwsza wiadomość. Dziś otrzymałem wreszcie cały swój ekwipunek i cały ranek spędziłem na zwyczajowym wypełnianiu papierków, nanoszeniu sygnatur i wypisywaniu upoważnień. Następnym razem wyślę cardo bezpośrednio PIA z Milanu, bez niepotrzebnych przestojów po drodze.

Druga wiadomość. Jutro rano 0 6:00 wyruszamy w drogę z Islamabadu do Gilgit, a dzień później ze Skardu w długą na 800 km Karakorum Highway, pełną zakrętów i ekspozycji, która zabiera 24 godziny jazdy. Miły, 45-minutowy lot pozwoliłby uniknąć tego koszmaru, ale od 4 dni loty są zawieszone, a my nie chcemy ryzykować kolejnych dni z nadzieją na lot, gdzie nie ma biletów tylko jest lista oczekujących.

Trzecia wiadomość. Zapewniliśmy sobie lot śmigłowcem do bazy głównej, ponieważ tragarze żądają od nas coraz więcej pieniędzy, a kalkulacje pokazały, że opłacenie tragarzy po żądanych stawkach, jest dwukrotnie większa niż opłata za śmigłowiec, i to bez ryzyka spowolnienia, czy wręcz zatrzymania karawany ze względu na wiatr czy głęboki śnieg. Cała ta umowa z tragarzami, to jedna, wielka bzdura, ponieważ ciągle żądali więcej pieniędzy.

Czwarta wiadomość. Dla właściwej aklimatyzacji, zdecydowaliśmy się (Leo, Shaheen, nasz kucharz, ja i oficer łącznikowy) na wędrówkę z Askole aż do Paju (3500 m) i pozostanie tam przez trzy dni, aklimatyzując się na pobliskich wzniesieniach. W śmigłowcu, który przyleci po nas ze Skardu, będzie Amin (nasz Sirdar i kierownik Base Camp) oraz cały nasz ekwipunek.

Wszystko wygląda jak moja poprzednia, zimowa wyprawa, ale mam nadzieję, że będzie się różnić rezultatem. Mam też nadzieję, że jutro przyślę Wam kolejny raport z Gilgit, choć po 15 godzinach podróży, prawdopodobnie poczekam z tym aż do mojego przybycia do Skardu.

Ciao, Simone Moro

W serwisie e-góry, pod każdym newsem od Simone, można obejrzeć jego filmy video z przebiegu wyprawy.

Źródło:


(kg)

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-12-04
GÓRY
 

Safiental na weekend

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-08
GÓRY
 

Narciarstwo wysokogórskie – rady na dobry początek

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-10-18
GÓRY
 

Zillertal – nie tylko biel

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-10-05
GÓRY
 

Via Alpina – 2650 kilometrów samotnie przez Alpy

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-10-03
GÓRY
 

Opolski Festiwal Gór zaprasza!

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com