facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2013-02-07
 

Kolejne działania w ramach Lawinowego ABC

Uczniowie poznają w terenie przyrodę Tatr i zasady bezpieczeństwa poruszania się zimą w górach. W ramach akcji „Lawinowe ABC” rozpoczęły się zajęcia edukacyjne w terenie dla szkół średnich z terenu Powiatu Tatrzańskiego. Jako pierwsi skorzystali z nich uczniowie I LO im. Oswalda Balzera w Zakopanem.
11 uczniów z nauczycielem wyruszyło na szlak na nartach skiturowych pod opieką Bogusławy Chlipały - pracownika Tatrzańskiego Parku Narodowego i przewodnika tatrzańskiego w jednej. Od strony organizacyjnej wycieczkę wspierał też Staszek Zięba, stażysta TPN. Systemem szlaków pieszych i narciarskich dotarli z Kuźnic na Halę Kondratową. Była to wycieczka turystyczno-przyrodnicza z elementami warsztatów na temat bezpieczeństwa zimą w górach.

Fot. Z. Bodurka
Wszyscy uczestnicy w celach edukacyjnych zostali wyposażeni w zestawy lawinowe (detektor, sonda, łopatka). Przewodniczka objaśniła znaczenie mijanych po drodze tablic informacyjnych dotyczących zagrożenia lawinowego. Na zakończenie wycieczki przetestowali działanie zestawów lawinowych, korzystając z mobilnego lawinowego centrum treningowego, które zostało zakupione w ramach akcji „Lawinowe ABC”.

Fot. Z. Bodurka
W programie są kolejne wycieczki edukacyjne, zarówno piesze jak i narciarskie. Zajęcia prowadzić będą pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Informacja o szkoleniu i więcej zdjęć na: http://balzer.cal24.pl/

Wycieczka odbyła się w ramach akcji „Lawinowe ABC”.

Organizatorami są Tatrzański Park Narodowy i TOPR. Partnerzy akcji to: Urząd Miasta Zakopane, PZU, Pieps, Mammut, Polskie Stowarzyszenie Przewodników Wysokogórskich. Patronat medialny sprawują: RMF, Gazeta Wyborcza, Góry, Wspinanie.pl, Hivermag.

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com