facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Kolejna zbiórka na Polak Potrafi. Tym razem celem są niezdobyte sześciotysięczniki na pograniczu Pakistańsko-Indyjskim

Tagas 2015 Expedition to projekt wyprawy alpinistycznej do doliny Lachit w Karakorum (Pakistan) gdzie znajduje się grupa DZIEWICZYCH wierzchołków o nazwie Tagas.

 
 


Z informacji zebranych przez uczestników wynika, że będzie to pierwsza wyprawa, która otrzymała pozwolenie na działalność wspinaczkową na tutejszych szczytach o wysokości około 6 tysięcy metrów, na których nie stanął jeszcze ŻADEN człowiek. 


W skład wyprawy wchodzą doświadczeni alpiniści:

 

Tomek Klimczak -  jako jeden z nielicznych Polaków skompletował trylogię alpejską, czyli trzy najpoważniejsze północne ściany w Alpach (Eiger, Grandes Jorasses i Matterhorn), dokonując tego w ciągu jednego roku.

 Maciej Janczar - ma na swoim koncie zimowe przejście północnej ściany Eigeru czy też trudnej południowej ściany Chacraraju w Peru.Maciej Bedrejczuk - także skompletował trylogię alpejską dokonując tego w jednym z najlepszych stylów bez użycia poręczówek i taśm, które masowo zalegają na drogach.
Marcin Wernik - jako jeden z niewielu Polaków stanął na szczycie Fitz Roy'a w Patagonii, jednym z najtrudniejszych rejonów wspinaczkowych świata, dokonując  w trudnych warunkach pierwszego polskiego przejścia drogi Supercanaletta.
Więcej o ich doświadczeniu i wykazach przejść tutaj: http://tagasexpedition.pl/sklad-wyprawy/

 

Wyprawa odbywa się przy wsparciu Polskiego Związku Alpinizmu i Funduszu Zawady przy Fundacji Kukuczki, ale by spełnić swe marzenia chłopaki potrzebują jeszcze 33 600 zł. 


Zbiórka pieniędzy trwa do 4 sierpnia do godziny 21.00. Co ciekawe, wspomagając wyprawę, można się takze włączyć w nadanie nazw nienazwanym szczytom.

 

Wszelkie szczegółowe informacje na temat wyprawy, jej kosztorys i - oczywiście - możliwość wpsarcia znajdziecie na portalu Polak Potrafi

 

 

 

źródło: polakpotrafi.pl

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
Łukasz Ziółkowski
 
Łukasz Ziółkowski
 
Łukasz Ziółkowski
 
Goryonline
 
2015-09-09
GÓRY
 

Polacy zdobyli dziewiczy szczyt w Pakistanie!

Komentuj 0
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com