facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-01-22
 

Kolejna Tramposfera już 1 lutego!

Najbliższe Spotkanie Podróżników TRAMPOSFERA odbędzie się już 1 lutego w Klubokawiarni Mleczarnia przy ul. P. Włodkowica 5 we Wrocławiu.
Jedną z głównych misji Tramposfery jest pokazanie, że dalekie wyprawy są domeną nie tylko Wielkich podróżników, znanych nam z książek, telewizji, ale są w zasięgu każdego z nas. Nic jednak samo do nas nie przyjdzie. Przygotowanie wyprawy to czasem ciężka praca, w którą trzeba zaangażować 200% naszej mocy.

Przedstawiamy program Spotkania:

Beskid Niski 2011 Survival Expedition

Tomasz Deroń

To kolejna po wyprawach Elbrus 2009 i El Capitan 2010 inicjatywa fundacji Jasia Meli POZA HORYZONTY. Projekty te udowadniają, że osoby niepełnosprawne mogą żyć aktywnie, podróżować, robić rzeczy wielkie. We wrześniu 2011 roku 10 osób niepełnosprawnych zmierzyło się z ok. 150 km trasą w Beskidzie Niskim i Bieszczadach, do dziś najdzikszych pasmach górskich w Polsce. Wyprawę poprowadził doświadczony instruktor survivalu Tomek Deroń. Na Tramposferze opowie o tym niezwykłym przedsięwzięciu.

Więcej na: beskid.pozahoryzonty.org

 
Wyprawa motocyklowa Na Jedwabnym Szlaku

Piotr Ganczarski, Grzegorz Szczygieł, Maciej Zatoński i Andrzej Pietrzyk

Jest ich czterech: etnolog, dziennikarz, mechanik motocyklowy i podróżnik, który autem dojechał na dach świata. Łączy ich pasja do motocykli i pewien rodzaj pozytywnego, nieszkodliwego wariactwa. Przemierzyli razem na motorach ok. 16 tysięcy kilometrów, przejeżdżając przez 16 państw m.in. Turcję, Azerbejdżan, Uzbekistan, Tadżykistan i góry Pamir. Ich trasa wiodła przez Jedwabny Szlak – w czasach starożytności i średniowiecza najdłuższy lądowy szlak handlowy na świecie.

Człowiek, który przestaje się dziwić jest wydrążony, ma wypalone serce. W człowieku, który uważa, że wszystko już było i nic nie może go zdziwić, umarło to, co najpiękniejsze – uroda życia.
Te słowa należą do Ryszarda Kapuścińskiego. Gwarantuję Wam, że podczas relacji z tej podróży zdziwicie się nie jeden raz :)

Wyprawa została nominowana do Travelerów 2011 w kategorii Podróż Roku!

Strona wyprawy: www.jedwabnyszlak2011.pl

 
Birma – zapomniana perła Azji

Łukasz Kędzierski

Birma to kraj gdzie czas zatrzymał się w miejscu – na ulicy woły zaprzęgnięte do drewnianego wozu to codzienny obrazek, a nie atrakcja tur ystyczna. To cudowny kraj wspaniałych, prawdziwych ludzi dla których liczy się przede wszystkim dru gi człowiek. Kraj gdzie ludzie żyją bardzo skromnie, najczęściej w bambusowych chatkach, tylko bogatsi jedzą raz na jakiś czas mięso na obiad, lecz najważniejsze dla nich to pogoda ducha i uśmiech na twarzy…

Dla Łukasza w podróżach najważniejsze są: plecak, aparat i niski budżet. Nie potrzebuje wygody, klimatyzacji, hoteli iluś tam gwiazdowych, wystarczy zwykły kąt do spania, lokalna knajpa oraz otoczenie miejscowych ludzi. Pracując na etacie trudno jest mu wyjeżdżać na wielomiesięczne eskapady. Na Tramposferze opowie jak można dobrze wykorzystać 26 dni urlopu.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z podróży do Birmy, Indonezji, Tajlandii i wielu innych miejsc na www.lkedzierski.com

 


Więcej info na stronie: www.tramposfera.pl


 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com