Proszę czekać...
facebook
 
baner
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
baner
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2007-02-14
 

Kolejna nagroda dla Praszczura !

"Praszczur" w reżyserii M. Dembińskiego otrzymał Specjalne Wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Górskich w Domzale (Słowenia).


Studio Filmowe Everest ma przyjemność poinformować, że w dniu 10.02.2007 film dokumentalny pt.: "Praszczur" w reżyserii Mirosława Dembińskiego otrzymał Specjalne Wyróżnienie w kategorii Sportów Górskich i Filmów Przygodowych na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Górskich w Domzale (Słowenia).


Jest to kolejna nagroda dla tego filmu. W grudniu 2005r. nagrodzono go Grand Prix na III Krakowskim Festiwalu Górskim. Wcześniej film otrzymał Wyróżnienie Specjalne w kategorii filmów o przygodach w górach oraz Nagrodę "Judges Choice" na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Górskich w Kendal (Wielka  Brytania). Został też nagrodzony jako Najlepszy Film o Sportach Górskich na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Górskich w Banff (Kanada). Z kolei na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Górskich w Sliven (Bułgaria) otrzymał nagrodę dla Najlepszego Reżysera, a na Międzynarodowym Festiwalu Filmów o Lataniu w St. Hilaire du Touvet (Francja) otrzymał on Nagrodę Specjalną Jury i Nagrodę Publiczności.

Film ten wchodzi w skład tryptyku o wyjątkowych postaciach paralotniarskich.
Pozostałe dwa to "Ikar" oraz "Wspólny lot".

(informacja prasowa)

2007-02-14

(dg)

 

 

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
Piotr Michalski
 
 
Piotr Michalski
 
2017-11-13
GÓRY
 

Phungi – nowa droga rosyjska w Himalajach Nepalu

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2017-11-08
GÓRY
 

FJÄLLRÄVEN POLAR 2018 - Twoja podróż życia!

Komentarze
0
 
Maciek Szopa
 
Maciek Szopa
 
2017-11-01
GÓRY
 

Akcja ratunkowa na Mt. Everest

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2017 Goryonline.com