facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2015-12-04
 

Kolacja z Pustelnikiem - co na KFG od Marmot

Krakowski Festiwal Górski nieprzypadkowo zasłużył na swoją renomę - w czasie 12 wcześniejszych edycji przewinęło się przez niego wielu wybitnych himalaistów i podróżników, zarówno z kraju, jak i z zagranicy.

Wielkimi krokami zbliża się XIII edycja jednego z najważniejszych wydarzeń dedykowanych pasjonatom gór - Krakowskiego Festiwalu Górskiego. Tegoroczna odsłona odbędzie się w dniach 4-6 grudnia na obiektach Uniwersytetu Ekonomicznego. Złotym Sponsorem wydarzenia jest Marmot - ogólnoświatowy potentat w produkcji odzieży i akcesoriów dla miłośników sektora outdoor.

Swoich fanów Marmot zaprasza na oficjalne stoisko, które znajdzie się w części kiermaszowej, tuż na początku korytarza. Oprócz produktów z najnowszej kolekcji fani marki będą mogli nabyć w festiwalowych cenach (nawet do -50%) produkty ze starszych serii. Nie zabraknie konkursów, m.in. znanego z wcześniejszych edycji festiwalu - „Szmata za szmatę”. Warto wspomnieć, iż gościem specjalnym na stoisku Marmota będzie wybitny podróżnik i himalaista - Piotr Pustelnik.

 


 
Krakowski Festiwal Górski nieprzypadkowo zasłużył na swoją renomę - w czasie 12 wcześniejszych edycji przewinęło się przez niego wielu wybitnych himalaistów i podróżników, zarówno z kraju, jak i z zagranicy. Licznie zgromadzonej publiczności zaproszeni goście prezentowali swoje dokonania, jak również przedstawiali plany przyszłych wypraw. Spotkaniom z podróżnikami każdorazowo towarzyszyły liczne pokazy filmów, warsztaty, prelekcje, wystawy i konkursy. Nie brakowało również kiermaszu odzieży, butów i sprzętu najlepszych producentów.

Nie inaczej będzie w tym roku. Wystarczy wspomnieć nazwiska tegorocznych gości. Na scenie wystąpią m.in. światowej sławy himalaista i autor wielu książek – Brytyjczyk, Sir Chris Bonington, niezwykle utalentowana wspinaczka młodego pokolenia – Brytyjka, Hazel Findlay czy wybitny słoweński alpinista i wspinacz lodowy - Klemen Premlr. A to dopiero początek długiej listy osobowości świata gór, jakie zagoszczą na festiwalu.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia znajdują się na stronie: http://kfg.pl/.

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-11-08
WYDARZENIA
 

Wystawa „Spojrzenie z góry. Archiwum Wady Rutkiewicz”

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-07-28
WYDARZENIA
 

Wystawa „Skały”

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-04-06
WYDARZENIA
 

KIERAT 2023 – góry w solidnej dawce

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com