facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2008-11-19
 

KIRGIZJA NA DWA SPOSOBY (20 listopada, Kraków)

Turystyczne Koło Naukowe ma zaszczyt zaprosić na kolejne slajdowisko z cyklu "W skałach i lodach świata".

Turystyczne Koło Naukowe Wagabunda ma zaszczyt zaprosić na kolejne slajdowisko z cyklu "W skałach i lodach świata".

W czwartek 20.11.2008 o godzinie 19:00 w sali 9 w Paw. Sportowym Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27) odbędzie się pokaz slajdów Ady Jaszczyńskiej i Krzysztofa Starka z tegorocznej wyprawy wspinaczkowo-narciarskiej w kirgiskie Góry Pamiru. 

„W trakcie pięciu tygodni staraliśmy się zaspokoić dwie nasze największe pasje, jakimi są wspinaczka skalna i narciarstwo wysokogórskie. Owocem naszych zmagań w dolinie Kara-su jest m.in. poprowadzenie nowej drogi wspinaczkowej na Piku Sabaka Asana
(430m,-VII), którą nazwaliśmy „Salamandra"!

Siedmiotysięczny szczyt ‘Pik Lenina” (7134 m n.p.m.) obraliśmy sobie, jako cel drugiego etapu wyprawy. Plan zakładał wejście na szczyt i zjazd na nartach ścianą północną.
Z różnych powodów nasza próba zakończyła się na wys. 6300 m n.p.m.

O tych POWODACH i o tym, dlaczego chcemy jeszcze wrócić do Kirgizji opowiemy na spotkaniu!”

Serdecznie zapraszamy!

Wstęp WOLNY!!!Ada Jaszczyńska- Studentka IV roku Stosunków Międzynarodowych UJ. Instruktor narciarstwa PZN, reprezentantka AZS UJ Kraków. Swoją miłość do gór i przygody realizuje uprawiając wspinaczkę skalną, alpinizm, narciarstwo wysokogórskie, freeride. Akademicka Mistrzyni Polski w drużynie, brązowa medalistka Małopolskiej Ligi Akademickiej. Równolegle do sportowych, od wielu lat rozwija też swoje artystyczne pasje - ukończyła szkołę muzyczną w klasie fortepianu, od siedmiu lat śpiewa w chórze.

Krzysztof Starek - pracuje w firmie szkoleniowej. Instruktor Narciarstwa PZN. Narciarstwo postrzega szeroko - poza tym alpejskim pasjonuje go freeriding i skialpinizm. Świat gór stał się dla niego także źródłem inspiracji do uprawiania „sztuki wspinaczkowej”, zarówno na formach małych, jak i tych największych. Uczestnik wyprawy w Himalaje i Pamir. Pociągają go dalekie wyprawy i egzotyczne miejsca, a zainteresowania sportowe, podróżnicze i artystyczne łączy realizując się w fotografii.
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-07-19
HYDEPARK
 

MNICH I KARABIN – w kinach od 2 sierpnia

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com