facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2011-04-21
 

Kinga Baranowska aklimatyzuje się w Dolinie Khumbu

Po kilku dniach spędzonych w stolicy Nepalu – Kathmandu, Kinga Baranowska rozpoczęła górską  część wyprawy na Makalu. Najbliższe dni Kinga spędzi w Dolinie Khumbu celem przejścia stopniowej, choć szybkiej aklimatyzacji. Formalności w Kathmandu przebiegły sprawnie.
– Aklimatyzuję się właśnie w Dolinie Khumbu pod Mount Everestem. Spędzę tu jeszcze kilka dni, bo chcę się przespać na wysokości sześć tysięcy metrów zanim pojawię się pod Makalu. Na razie wszystko przebiega dość sprawnie i mam nadzieję, że tak zostanie...

W miejscowości Khumjung Kinga wraz ze swoim partnerem wspinaczkowym Fabrizio Zangrilli uczestniczyli w tradycyjnej modlitwie tybetańskiej – Puja. – Piętnastu mnichów dęło w rogi, grało na bębenkach i śpiewało. Ta krótka, półgodzinna ceremonia to wspaniałe doznanie, pozwalające na koncentrację na pomyślnym przebiegu naszej wyprawy na Makalu, niezależnie od przekonań religijnych – relacjonuje Kinga.
 
Makalu (8463 m n.p.m.) to piąty co do wysokości szczyt świata, położony w Himalajach Wysokich. Wznosi się w odległym, trudno dostępnym rejonie Nepalu, na granicy Chin i Nepalu, 20 km od Everestu. Makalu zaliczane jest do tzw. wysokich ośmiotysięczników i jest silnie zlodowacone - granica wiecznego śniegu znajduje się na ok. 5700 m.


Bieżące relacje: www.kingabaranowska.com oraz www.facebook.com/KingaBaranowskaClimber

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-09-19
GÓRY
 

Lagorai – Poza utartym szlakiem

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-09-15
GÓRY
 

Arizona Trail – Część 2

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-09-06
GÓRY
 

Wysiłek warty efektów

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-09-06
GÓRY
 

Główna Grań Tatr – Bardziej niż mniej

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-08-30
GÓRY
 

Aklimatyzacja w fajnych okolicznościach przyrody

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com