facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2011-04-21
 

Kinga Baranowska aklimatyzuje się w Dolinie Khumbu

Po kilku dniach spędzonych w stolicy Nepalu – Kathmandu, Kinga Baranowska rozpoczęła górską  część wyprawy na Makalu. Najbliższe dni Kinga spędzi w Dolinie Khumbu celem przejścia stopniowej, choć szybkiej aklimatyzacji. Formalności w Kathmandu przebiegły sprawnie.
– Aklimatyzuję się właśnie w Dolinie Khumbu pod Mount Everestem. Spędzę tu jeszcze kilka dni, bo chcę się przespać na wysokości sześć tysięcy metrów zanim pojawię się pod Makalu. Na razie wszystko przebiega dość sprawnie i mam nadzieję, że tak zostanie...

W miejscowości Khumjung Kinga wraz ze swoim partnerem wspinaczkowym Fabrizio Zangrilli uczestniczyli w tradycyjnej modlitwie tybetańskiej – Puja. – Piętnastu mnichów dęło w rogi, grało na bębenkach i śpiewało. Ta krótka, półgodzinna ceremonia to wspaniałe doznanie, pozwalające na koncentrację na pomyślnym przebiegu naszej wyprawy na Makalu, niezależnie od przekonań religijnych – relacjonuje Kinga.
 
Makalu (8463 m n.p.m.) to piąty co do wysokości szczyt świata, położony w Himalajach Wysokich. Wznosi się w odległym, trudno dostępnym rejonie Nepalu, na granicy Chin i Nepalu, 20 km od Everestu. Makalu zaliczane jest do tzw. wysokich ośmiotysięczników i jest silnie zlodowacone - granica wiecznego śniegu znajduje się na ok. 5700 m.


Bieżące relacje: www.kingabaranowska.com oraz www.facebook.com/KingaBaranowskaClimber

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
Goryonline
 
2022-03-28
GÓRY
 

Red Bull Szybka Tura

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-25
GÓRY
 

Dni Lawinowo-Skiturowe dla Ukrainy

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-14
GÓRY
 

Jurek Łabęcki – Kaskader z Bronowic

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com