facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2012-08-09
 

Kilka praktycznych informacji dla osób wybierających się na The North Face Kalymnos Climbing Festival.

Do festiwalu wspinaczkowego na greckiej wyspie Kalymnos pozostały niecałe dwa miesiące. Czas najwyższy pomyśleć o szczegółach wyprawy, by bez przykrych niespodzianek cieszyć się pobytem w tym wyjątkowym miejscu.
Grecka wyspa Kalymnos położona na Morzu Egejskim na wspinaczkową mapę świata trafiła w połowie lat 90 - tych. Najwyższej jakości wapień, przyjazny klimat małych wiosek, pyszne jedzenie i piękna pogoda sprawiają, że miejsce to pozostawia niezatarte wrażenie na każdym odwiedzającym je wspinaczu.
 

W dniach 28 - 30 września odbędzie się tam The North Face® Kalymnos Climbing Festival, wyjątkowa impreza dla tych, którzy nie wyobrażają sobie wakacji bez kilku dni spędzonych w skałach. Swój udział w rozgrywanych w ramach festiwalu zawodach potwierdzili m.in.: Nicolas Favresse, Kilian Fischhuber, Michael Fuselier, Dani Andrada, Anna Stöhr, Melissa Le Neve, Barbara Zangeri, Daila Ojeda, Yuji Hirayama, Sam Elias czy Caroline Ciavaldini.
Gośćmi The North Face® Kalymnos Climbing Festival będą także Simone Moro, Denis Urubko, Hervé Barmasse, Iker i Eneko Pou, James Pearson, Hansjörg Auer, Jacopo Larcher i Philipe Ribiere.
 
Ci, którzy chcieliby dołączyć do tego grona i odkryć uroki wspinaczki na Kalymnos powinni już zacząć planować swoją podróż.
 
Na Kalymnos dostać się można bezpośrednio z Aten - samolotem (Olympic Air) lub promem (Blue Star Ferries). Polecana jest także podróż przez pobliską wyspę Kos,  gdzie dolecieć można samolotem i dalej z portu Mastihari przepłynąć promem (ANEM Ferries, Kalymnos Dolphin i inne) do portu Pothia na Kalymnos.
 
Centrum festiwalowe zlokalizowane będzie w hotelu Elena Village w Armeos (Massouri). Na stronie www.thenorthfacejournal.com znaleźć można listę kilkudziesięciu hoteli, apartamentów i prywatnych kwater zlokalizowanych w pobliżu, z których można łatwo dotrzeć do sektorów wspinaczkowych takich jak Grande Grotta czy Panorama.
Warto przypomnieć, że trwa rejestracja do udziału w zawodach wspinaczkowych rozgrywanych w ramach Festiwalu. By zgłosić się do startu w Open Marathon lub Big Marathon należy wypełnić specjalny formularz na stronie www.thenorthfacejournal.com. Na tych, którzy zrobią to już teraz czeka paczka z upominkami od The North Face i partnerów imprezy.
 
The North Face® Kalymnos Climbing Festival zapowiada się jako jedno z najciekawszych wydarzeń tego lata. Udział w nim to z pewnością doskonały pomysł na prawdziwe wspinaczkowe wakacje. Więcej informacji na temat imprezy można znaleźć na stronie:
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com