facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2017-05-16
 

Kilian Jornet gotowy do rekordu na Evereście

Jeden z najszybszych zawodników górskich na naszej planecie, Kilian Jornet, jest już w zasadzie gotowy do próby ustanowienia nowego rekordu wejścia (wbiegnięcia:-) na Mt. Everest.

„Dobre wibracje na Evereście” - Kilian Jornet

 

Przygotowania i aklimatyzacja Hiszpana rozpoczęły się jeszcze w Europie, gdzie korzystając z namiotu tlenowego przyzwyczajał swój organizm do akcji na dużych wysokościach. Dzięki temu, niemalże prosto z samolotu (a dokładnie 9 dni po przylocie do Nepalu) był w stanie zaliczyć bardzo szybkie wejście na Cho Oyu. Ten ośmiotysięcznik nie stanowił dla Kiliana dużego, wyzwania choć w związku z zerową widocznością powyżej ośmiu tysięcy, sam bohater wejścia nie jest pewny czy ten szczyt zaliczył czy nie:

 

„Wierzchołek Cho Oyu nie jest zbyt wyraźny w związku z czym w którymś momencie osiągnąłem coś co mogło być szczytem. Ale szczerze mówiąc nie jestem tego pewny, bo jedyne co mogłem zobaczyć to moje stopy…”

 

Kilian do wysokości 7700 m npm wspinał się w towarzystwie Emelie Forsberg która jednak zdecydował się zawrócić. Akcja na Cho Oyu (8 201 m npm) miała miejsce 7 maja. 

 

Zaledwie wczoraj Kilian zaliczył już mocną akcję aklimatyzacyjna na Evereście. Od Advanced Base Camp do wysokości 8400 m npm „wbiegł” w czasie poniżej 6 godzin! Jak widać zawodnik Salomona jest świetnie przygotowany do ustanowienia nowego rekordu na najwyższej górze świata. Trzymamy kciuki!

 

 

Źródło: FBMagazyn GÓRY wersja cyfrowa - Czytaj online

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-02-12
GÓRY
 

VI Memoriał Olka Ostrowskiego

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-02-01
GÓRY
 

24 000 metrów w pionie w 24 godziny

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-30
GÓRY
 

Kobiecy skiturowy trawers Tatr Wysokich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com