facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2013-07-12
 

Kilian Jornet pobił rekord na trasie Chamonix-Mont Blanc-Chamonix

Kilian osiągnął ten rekord, zaledwie kilka godzin temu. Wyszedł wraz z Matheo Jacquemoudem z legendarnego kościoła Chamonix, żeby wejść na "dach Europy" i wrócić do punktu wyjścia w 4 godziny 57 minut.

Hiszpański biegacz Kilian Jornet osiągnął rekordowy czas podczas wyjścia i zejścia na Mont Blanc wychodząc i wracając do Chamonix.

Jornet zatrzymał zegar, gdy pokazywał 4 godziny i 57 minut, bijąc poprzedni rekord, który datowany jest na 1991 rok, kiedy to Szwajcar Pierre Andre Gobet zrobił to w 5 godzin 11 minut. Również pobił rekord samego Jacquemoud, kiedy to zeszłej zimy zrobił tę samą trasę na nartach w czasie 5 godzin i 5 minut.Kilian Jornet. Fot. arch. K. Jornet

Kilian Jornet i Matheo Jacquemoud wyszli dziś rano z kościoła znajdującego się w centrum Chamonix, dokładnie 04:30. Następnie przeszli słynnym tunelem Mont Blanc, aby dojść do drogi prowadzącej do schroniska Grands Mulet (1h 50min ) stamtąd osiągnęli Petit Plateau, następnie Grand Plateau. Następnie biegli granią Bosses do schroniska Vallot (3h), by dotrzeć aż do szczytu Mont Blanc (3h 30min), znajdującego się na 4810 m n.p.m. Podczas zbiegania Matheo wpadł do szczeliny i doznał kontuzji. Po udzieleniu pomocy partnerowi, Kilian sam wrócił do Chamonix.

Do Chamonix zbiegł tą samą trasą, aż do kościoła w centrum dokładnie 4 godziny 57 min po rozpoczęciu osobistego wyzwania Kiliana, które jest częścią jego projetu "Summits of my Life" rozpoczętego w zeszłym roku na tej same górze.

Źródło: Desnivel

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
Goryonline
 
2022-03-28
GÓRY
 

Red Bull Szybka Tura

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-25
GÓRY
 

Dni Lawinowo-Skiturowe dla Ukrainy

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-14
GÓRY
 

Jurek Łabęcki – Kaskader z Bronowic

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com