facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2016-11-15
 

Kije Komperdell - Austriacka jakość

W mroku dziejów utonęły czasy, gdy kije kojarzone były jedynie z narciarstwem, a turysta bądź wspinacz wyposażony w nie na górskim szlaku wywoływał zdziwione spojrzenia. Dziś można powiedzieć, że praktycznie cała górska brać zaakceptowała ogromne korzyści płynące z używania kijów. Stosujemy je powszechnie podczas letnich i zimowych wycieczek, podejść pod ściany, nordic walkingu czy też wymagających biegów górskich.

 

 

Historia firmy Komperdell rozpoczęła  się w 1922 roku w Wiedniu, gdzie ruszono z produkcją pierwszych kijów narciarskich, trekkingowych i… bilardowych. Już kilka lat później Komperdell stał się wiodącą austriacką marką i jednym z najlepiej rozpoznawalnych producentów kijów na świecie. Od tego czasu regularnie ulepszał swoje produkty, jako pierwszy zastępując drewniane kije bambusowymi, a następnie superwytrzymałymi modelami  stalowymi. Lata siedemdziesiąte to kolejna rewolucja i wprowadzenie na rynek sprzętu z aluminium. W ciągu następnych dekad producenci nie zwalniali tempa, nadążając zarówno za rozwojem technologicznym ekwipunku, jak i modą. W dyskotekowych latach osiemdziesiątych bestsellerowe neonowe kije sprzedawały się jak ciepłe bułeczki. Kolejne dziesięciolecie to ogromny rozwój modeli teleskopowych oraz nowych, ultralekkich i niesamowicie wytrzymałych technologii materiałowych. Lata rozwoju doprowadziły do tego, że dziś marka oferuje najwyższej jakości, nowoczesny i pewny sprzęt, często wybierany przez najlepszych.

 

ZAWODNICY
No właśnie, jeśli już mowa o najlepszych, w drużynie Komperdell znajdziemy takie sławy, jak dwie zdobywczynie. Korony Himalajów: Austriaczkę Gerlinde Kaltenbrunner i Baskijkę Edurne Pasaban, himalaistę Ralfa Dujmovitsa, czołowych wspinaczy, alpinistów i eksploratorów Simona Gietla i Hansa Kammerlandera czy też niepotrzebujących dodatkowego przedstawiania braci Alexa i Thomasa Huberów. Miłośnicy narciarstwa z kolei z pewnością kojarzą takie postaci, jak wielokrotna mistrzyni świata Tina Maze i multimedalista slalomu Marcel Hirscher. Wszyscy ci zawodnicy od lat korzystają ze sprzętu Komperdell, biorąc aktywny udział w jego ciągłym ulepszaniu.

 

SPRZĘT TREKKINGOWY
Komperdell ma w swojej ofercie kije do wszelkich dyscyplin. Poniżej kilka propozycji, które z pewnością spodobają się ambitnym turystom górskim i wspinaczom.


TRAILSTICK VARIO
Bardzo wytrzymałe kije trekkingowe wykonane ze stopu Titanal (część górna) oraz z karbonu (część środkowa). Największą zaletą tego modelu jest niezawodny, zaciskowy system PowerLock, który gwarantuje pewność trzymania w każdych warunkach. Przeznaczone są do wymagających, alpejskich trekkingów oraz podejść pod ściany zarówno w skalistym, jak i śnieżnym terenie. Ergonomiczna rączka z pianki doskonale odprowadza nadmiar wilgoci i zapewnia dobry uchwyt.

Wersja normal: długość 140 cm, po złożeniu 45 cm, waga 258 g
Wersja compact: długość 125 cm, po złożeniu 38 cm, waga 231 g


C3 CARBON POWERLOCK
Superlekkie kije przeznaczone na długie wyprawy. Wykonane z karbonu, który w dolnej części uzupełniony został stopem Titanal. Dzięki temu osiągnięto niesamowicie niską wagę i świetne tłumienie wstrząsów. Niezawodny system PowerLock oraz wygodna rączka z pianki sprawdzą się w ekstremalnych sytuacjach.


Wersja normal: długość 140 cm, po złożeniu 68 cm, waga 214 g
Wersja compact: długość 120 cm, po złożeniu 57 cm, waga 190 g


EXPLORER POWERLOCK
Kije turowe wykonane z najlepszej jakości aluminium. Oczywiście również wyposażone w niezawodny PowerLock. Kije wyłożono pianką EVA i zaopatrzono w piankowy uchwyt na teleskopie. Wzmocniona końcówka oraz szybka, bezklamrowa regulacja paska to dodatkowe atuty tego modelu.

 


Wersja normal: długość 140 cm, po złożeniu 66 cm, waga 232 g
Wersja compact: długość 120 cm, po złożeniu 58 cm, waga 213 g

 


SYSTEM POWERLOCK

PowerLock to opatentowany przez firmę Komperdell system efektywnego łączenia poszczególnych teleskopów w kijach trekkingowych, o wiele trwalszy i pewniejszy w użytkowaniu w stosunku do klasycznych systemów skręcanych. Poszczególne elementy łączymy w zasadzie jednym ruchem. System zaciskowy wykonany z odpornego na czynniki atmosferyczne, wytrzymałego aluminium umożliwia szybką regulację w każdych warunkach pogodowych. Specjalny zacisk znajdujący się na wyższym profilu zewnętrznym zamyka się wokół niższego profilu wewnętrznego. W prosty sposób, za pomocą monety, śrubokrętu czy innego płaskiego narzędzia możemy wyregulować również jego siłę, dokręcając lub luzując śrubę spinającą klamrę.


TRZY LATA PEŁNEJ GWARANCJI
Hasło gwarancyjne marki Komperdell brzmi „No questions asked” czyli „Bez żadnych pytań”. Jeśli w ciągu trzech lat od daty zakupu twoje kije z jakiegokolwiek powodu zostaną uszkodzone bądź zniszczone, zostaną one od ręki wymienione na nowy egzemplarz lub naprawione. Bez żadnych pytań!

 


Więcej informacji znajdziecie na www.komperdell.com.
Osoba reprezentująca w Polsce: mszachowicz@komperdell.pl

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
Goryonline
 
2022-10-21
SPRZĘT
 

Nowa kolekcja rękawic od Black Diamond

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-09-30
SPRZĘT
 

Odblaskowa kolekcja Reflective marki Dynafit

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-09-15
SPRZĘT
 

Plecakowe ABC według marki Gregory

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com