facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2006-03-09
 

KIERAT 2006 (19-21 maja, Beskid Wyspowy)

Beskid Wyspowy stanie się w dniach 19-21 maja 2006 roku areną III Limanowskiego Ekstremalnego Maratonu Pieszego KIERAT 2006.


Beskid Wyspowy stanie się w dniach 19-21 maja 2006 roku areną

III Limanowskiego Ekstremalnego Maratonu Pieszego KIERAT 2006.

Trasę o długości 100 km i sumie przewyższeń 3000 m uczestnicy maratonu będą musieli pokonać w ciągu 30 godzin marszu. Na trasie zlokalizowano punkty kontrolne, które trzeba zaliczyć w określonej kolejności.
Impreza jest przeznaczona dla doświadczonych piechurów oraz miłośników górskich biegów przełajowych. Pokonanie całej trasy wymaga nie tylko dobrej kondycji fizycznej, ale również umiejętności posługiwania się mapą i kompasem, radzenia sobie w trudnych sytuacjach, wytrwałości w walce z własnymi słabościami, umiejętności przezwyciężenia strachu i zmęczenia. Podczas maratonu prowadzona jest indywidualna klasyfikacja czasowa.
Od osób, które chciałyby spróbować swoich sił i wystartować w KIERACIE, nie wymaga się posiadania specjalistycznego sprzętu, ani przynależności klubowej. Startować może każdy, kto ukończył 18 lat i pozwala mu na to jego stan zdrowia.
Główną nagrodą dla startujących jest satysfakcja z pokonania własnych słabości. Wszyscy uczestnicy, którzy zaliczą choćby jeden punkt kontrolny otrzymają pamiątkowe dyplomy, przewidziane są też drobne upominki dla wyróżniających się zawodników.

Organizatorem maratonu jest Biuro Turystyczne LimaTur wraz z Limanowskim Domem Kultury i limanowską grupą GOPR.

Patronat honorowy nad imprezą objęli: Burmistrz Miasta Limanowa i Starosta Powiatu Limanowskiego.
Patronat medialny sprawują: TVP3 Kraków, Dziennik Polski oraz portale internetowe onet.pl i napieraj.pl.

Informacje o maratonie KIERAT: program, regulamin, warunki uczestnictwa oraz relacje i zdjęcia z ubiegłych lat można znaleźć na stronie
http://kierat.webpark.pl

2006-03-9

(kg)

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com