facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2015-02-28
 

Każde paliwo - Optimus Polaris Optifuel

Kiedy czujesz ogromny głód i masz ochotę na ciepły posiłek, a nie masz właściwego paliwa do swojej kuchenki, podły nastrój może zepsuć najlepszy dzień na wyprawie. Nowy Polaris Optifuel jest rozwiązaniem na tego typu kłopoty...

Urządzenie to jest zwycięzcą prestiżowej nagrody ISPO 2015/2016 w kategorii palników outdoorowych. ISPO AWARD przyznawana jest co roku podczas międzynarodowych targów branży sportowej w Monachium. Wyróżniane są w ten sposób najbardziej wyjątkowe produkty, wyłaniane przez jury spośród setek innych. W tym roku nagroda przypadła nowemu produktowi Optimusa, marki znanej z jakości i cenionej za innowacyjność rozwiązań.

Nieważne czy jesteś właśnie w USA, Azji, Afryce, czy spędzasz weekend niedaleko domu – z Polaris Optifuel możesz poczuć się pewniej, gdyż nie musisz się już przejmować, czy w miejscu, do którego jedziesz, będzie dostępny akurat ten rodzaj paliwa, na który działa twój palnik. Polaris spali wszystkie produkty naftowe i gazowe: propan/butan/izobutan, naftę, olej napędowy, paliwo lotnicze, white gas.


Najnowszy produkt w kolekcji Optimus jest najbardziej wszechstronną i funkcjonalną kuchenką tej firmy, która z łatwością umożliwi przygotowanie ciepłej potrawy czy ugotowanie wody. Obsługa urządzenia jest prosta i intuicyjna. Niezawodność gwarantuje świetnej jakości palnik, samoczyszcząca aluminiowa pompka i wbudowana magnetyczna igła, która pozwala na czyszczenie palnika nawet podczas gotowania. Używając gazu można dostosować moc palnika do tego, co się gotuje. Dodatkowo kuchenka świetnie sprawdzi się zimą, gdyż istnieje możliwość zmiany trybu gotowania na całoroczny (do użycia w niskich temperaturach) poprzez otwarcie dołączonych nóżek, zapewniających stabilność i obrócenie kartusza z gazem do góry nogami.


Dane techniczne:

Skład zestawu: palnik, pompa, multitool, osłona przed wiatrem, odbijacz ciepła, pokrowiec
Obsługiwane gazy: propan/butan/izobutan
Obsługiwane paliwa ciekłe: benzyna, nafta, olej napędowy, paliwo lotnicze, white gas
Średni czas gotowania 1l wody gazem: 4 min (w zależności od klimatu, wysokości itp.)
Średni czas gotowania 1l wody paliwem ciekłym: 3,5 min (w zależności od klimatu, wysokości itp.)
Średni czas pracy: do 105 min przy maksymalnym ustawieniu palnika (przy użyciu butli z gazem 230 ml)
Średni czas pracy: do 100 min przy maksymalnym ustawieniu palnika (przy użyciu 400 ml paliwa)
Wymiary po złożeniu (cm): 14 x 8 x 6,5
Waga z pompą: 475 g
Wydajność gaz (BTU): 11264
Wydajność paliwa ciekłe (BTU): 14340
Wydajność gaz (W): 3300
Wydajność paliwa ciekłe (W): 4200

Kuchenka jest nieskomplikowana w użytkowaniu, wszechstronna w zastosowaniach, a także wygodna do spakowania - to wszystko sprawia, że każda wyprawa z Optimus Optifuel stanie się przyjemnością.


O firmie:

Optimus to szwedzka firma, która zajmuje się produkcją kuchenek i akcesoriów turystycznych już od ponad 100 lat. Pod koniec 2007 roku stała się częścią Katadyn Group. Od momentu powstania, w 1899 roku, w Sztokholmie, firma kładzie szczególnie duży nacisk zarówno na ulepszanie istniejących produktów, jak i ciągłe poszukiwanie nowych, innowacyjnych rozwiązań. W ofercie Optimus of Sweden znajdują się kuchenki turystyczne i palniki wielopaliwowe, naczynia biwakowe, akcesoria kuchenne itp.
Dystrybucja w Polsce: www.ravenoutdoor.com

 

 

Źródło: www.ceneria.pl

 

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-24
BIZNES
 

Nowy dystrybutor CLIMBING TECHNOLOGY w Polsce

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-14
BIZNES
 

Apidura – nowa marka dla bikepackerów

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com