facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2004-06-30
 

KAWA czy HERBATA czyli o kubku termosowym

Podstawowa zaleta tego kubka to trzymanie temperatury płynu, który w nim się znajduje, zarówno gorącego jak i zimnego. Brak przyjmowania zapachów sprawia, że możemy swobodnie na przemian raczyć się kawą czy herbatą, wystarczy kubek przepłukać wodą.


OPIS
Kubek stalowy o podwójnych ściankach popularnie zwany termosowym.
Pojemność tego naczynia to równo 0,5 litra. Kształt cylindryczny o wysokości 11,5 i średnicy zewnętrznej 8,5 cm. Kubek zaopatrzony jest w szczelne wieczko-zakrywkę, która posiada na swym obwodzie uszczelkę zapobiegającą wylaniu się płynu. Tu znajduje się również ustnik służący do picia bez zdejmowania zakrywki. Uchwyt z tworzywa sztucznego. Podstawa kubka oklejona jest miękką mikrogumą. Boczna zewnętrzna powierzchnia kubka wyłożona jest przeźroczystym tworzywem sztucznym w kolorze niebieskim, przez które prześwieca logo Himal Sport, firmy sprzedającej produkt. Wyrób chroniony jest patentem, wyprodukowany został w Chinach przez Pacyfic Cornetta, Inc.

OCENA
Podstawowa zaleta tego kubka to trzymanie temperatury płynu, który w nim się znajduje, zarówno gorącego jak i zimnego. Brak przyjmowania zapachów sprawia, że możemy swobodnie na przemian raczyć się kawą czy herbatą, wystarczy kubek przepłukać wodą. Kolejna zaleta to możliwość picia naprawdę gorących napoi, ponieważ kubek wcale nie parzy dłoni - zewnętrzna ścianka pozostaje zaledwie ciepła. Kubek jest trwały i po przeszło dwuletnim użytkowaniu nie widać na nim znaczących śladów. Ucho, które sprawia wrażenie delikatnego jest naprawdę wytrzymałe, a prócz tego wygodne. Mieszczą się w nim swobodnie cztery palce. Wyklejenie podstawy miękkim tworzywem niweluje odgłos towarzyszący stawianiu kubka, a prócz tego jest warstwą antypoślizgową, która umożliwia postawienie naczynia na nierównych kamieniach. Niewątpliwą zaletą jest kształt kubka, stabilny (niektóre dostępne na rynku zwężają się ku dołowi). Szerokość umożliwiająca włożenie do wnętrza całej dłoni umożliwia swobodne jego umycie (niektóre są zbyt wąskie i czynność ta jest dosyć uciążliwa, zwłaszcza gdy nie dysponujemy środkiem do mycia). Wrzątek nalany do kubka po 15 minutach ma temp. 76 st. C, a po 45 minutach 51 st. C.
Należy pamiętać, że w tego typu termosowych naczyniach nie wolno gotować wody stawiając je na otwartym ogniu.

Dystrybutor: Jolanta Wielicka Himal Sport Tychy, www.himalsport.com.pl

Tekst: Piotr Jasieński, ratownik TOPR

"Góry", nr 6 (121), czerwiec 2004

(kb)

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
Goryonline
 
2022-06-08
BIZNES
 

Największy brand corner Fjällräven w Polsce otwarty!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-06-03
BIZNES
 

Pierwsze MOUNTAIN SHOPY w Polsce!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-06-03
BIZNES
 

The North Face: Odkrywaj świat z dumą

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com