facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-10-30
 

Karpaty Magiczne w Laponii (22 listopada, Kraków)

Anna Nacher i Marek Styczyński, założyciele i muzycy Karpat Magicznych, opowiedzą o swoich wyprawach w tundrę i Góry Skandynawskie za Kręgiem Polarnym w Szwecji.
Relacja wzbogacona będzie pokazem tysiąca fotografii i zapisami dźwiękowymi, które posłużyły jako materiał do opracowania płyt z nagraniami terenowymi, wydanymi pod patronatem pisma kulturalnego „Fragile” i Zewu Północy. Spotkanie będzie także premierą nowej płyty Anny Nacher – Jokkmokk winter sounwalk - dźwiękowego zapisu brzmień z najstarszego, zimowego targu Saamów w Szwecji.

Jeżeli interesują Cię tundra, kultura Saamów, joik, instrumenty żywe, nagrania terenowe w stylu soundwalks i skandynawski styl uprawiania turystyki – przyjdź koniecznie!

Marek Styczyński
– specjalista w zakresie ekologii terenów górskich, muzyk Karpat Magicznych, autor publikacji, przewodników i wraz z Anną Nacher, książki Ucho Jaka – od Katmandu do Santa Fe.

Anna Nacher
– pracowniczka naukowa UJ, zajmuje się nowymi mediami i muzyką eksperymentalną w projekcie Karpaty Magiczne, realizuje nagrania terenowe, regularnie publikuje teksty naukowe i popularyzatorskie.

Spotkanie pod patronatem pisma kulturalnego „Fragile”.

Źródło: www.lamelli.com.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2020-11-19
HYDEPARK
 

„Maciej Berbeka. Życie w cieniu Broad Peaku”

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2020-11-17
HYDEPARK
 

Zdobywcy. Ludzie, szczyty, wyprawy

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2020-11-16
HYDEPARK
 

Wirtualne Muzeum Andrzeja Zawady zaprasza do odwiedzin

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2020 Goryonline.com