facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-10-30
 

Karpaty Magiczne w Laponii (22 listopada, Kraków)

Anna Nacher i Marek Styczyński, założyciele i muzycy Karpat Magicznych, opowiedzą o swoich wyprawach w tundrę i Góry Skandynawskie za Kręgiem Polarnym w Szwecji.
Relacja wzbogacona będzie pokazem tysiąca fotografii i zapisami dźwiękowymi, które posłużyły jako materiał do opracowania płyt z nagraniami terenowymi, wydanymi pod patronatem pisma kulturalnego „Fragile” i Zewu Północy. Spotkanie będzie także premierą nowej płyty Anny Nacher – Jokkmokk winter sounwalk - dźwiękowego zapisu brzmień z najstarszego, zimowego targu Saamów w Szwecji.

Jeżeli interesują Cię tundra, kultura Saamów, joik, instrumenty żywe, nagrania terenowe w stylu soundwalks i skandynawski styl uprawiania turystyki – przyjdź koniecznie!

Marek Styczyński
– specjalista w zakresie ekologii terenów górskich, muzyk Karpat Magicznych, autor publikacji, przewodników i wraz z Anną Nacher, książki Ucho Jaka – od Katmandu do Santa Fe.

Anna Nacher
– pracowniczka naukowa UJ, zajmuje się nowymi mediami i muzyką eksperymentalną w projekcie Karpaty Magiczne, realizuje nagrania terenowe, regularnie publikuje teksty naukowe i popularyzatorskie.

Spotkanie pod patronatem pisma kulturalnego „Fragile”.

Źródło: www.lamelli.com.pl
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com