facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2008-12-22
 

Karma de los Condores - peruwiański Astroman, Góry 11 (174) 2008

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii zdjęć z przejścia drogi Karma de los Condores na Ishinca Tower (Hatun Ulloc) w Peru. Autorzy przejścia: Sławomir Cyndecki i Karolina Adamowska (Karma de los Condores 5.11+ OS, 350 m, 9 wyciągów, 16 Camalotów plus nr 5 i 6). W Górach, nr 11 (174) 2008 znajduje się relacja z przejścia peruwiańskiego Astromana. W fotogalerii nie publikowane w numerze zdjęcia.

Drogę Karma de los Condores na Ishinca Tower wytyczył w 2005 roku zespół w składzie Wayne Crill i Kevin Gallagher. Podczas tego przejścia Amerykanie zakończyli wspinaczkę po dziewięciu wyciągach – po osiągnięciu szczytu wybitnego filara. Już wtedy, z powodu niesamowitej urody, droga została nazwana Astromanem Peru. Jedyną możliwością powrotu do podstawy ściany po osiągnięciu grani szczytowej były zjazdy wzdłuż linii drogi. Należały one do uciążliwych, gdyż wymagały sforsowania dwóch potężnych okapów.  
O drodze stało się ponownie głośno w tym roku za sprawą innego amerykańskiego zespołu w składzie Dave Anderson i Brady Robinson. Po osiągnięciu wspomnianego wyżej filara zespół kontynuował swoją wspinaczkę granią do szczytu. W ten sposób powstała Karma de los Condores direct, która posiada pięć dodatkowych wyciągów, w tym jeden o wycenie 5.11c. Po przejściu tej drogi można zejść na drugą stronę szczytu.
Wspinaczka na Ishinca Tower jest typową górską przygodą: turnia leży w przepięknej, lecz oddalonej od cywilizacji dolinie Ishinca i na jej zdobycie trzeba poświęcić co najmniej trzy dni (dojście pod ścianę, wspinaczka, powrót).
 W drodze do Ishinki. Fot. S. Cyndecki
 Widok na Ishincę. Fot. K. Adamowska
 Hatun Ulloc
 Nasz camping nad rzeką. Fot. K. Adamowska
 Łatwe trudnego początki. Fot. K. Adamowska
 
 Zaczynają się rysy. Fot. K. Adamowska
 W schemacie drogi jest napisane podwójny zestaw plus nr 5 i 6.  Fot. K Adamowska
 Ze szczytu za szczytem. Fot. S. Cyndecki
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-04
FOTO-VIDEO
 

Klasyki Jury - Marcin Kwaśniewski - Baader-Meinhof VI.1

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-10-16
FOTO-VIDEO
 

ONSAJTEM #2 – Marcin „Yeti” Tomaszewski

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-10-02
FOTO-VIDEO
 

ONSAJTEM #1 – Adam Ondra

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com