facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2007-11-09
 

Kampire Dior - wystawa (17-30 listopada, Olsztyn)

Nazwa wystawy pochodzi od nazwy szczytu – Kampire Dior, w północno pakistańskim dialekcie whaki, oznacza „miejsce staruszki”.


W imieniu uczestników wyprawy Polish Kampire Dior Expedition 2007, Stowarzyszenia Aktywności Społecznej "Młyn" oraz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie, mamy zaszczyt zaprosić Państwa na otwarcie wystawy pt "Starsza Pani mówi nie!", które odbędzie się 17 listopada o godz. 12.00 w galerii Stary Ratusz w Olsztynie.

„STARSZA PANI MÓWI NIE!”
POLSKA EKSPEDYCJA W KARAKORUM KAMPIRE DIOR 7168 m n.p.m.

Nazwa wystawy pochodzi od nazwy szczytu – Kampire Dior, w północno pakistańskim dialekcie whaki, oznacza „miejsce staruszki”. W czerwcu tego roku ośmiu młodych alpinistów z całej Polski postanowiło zdobyć tę zupełnie nie odwiedzaną górę. Ponad 30 lat udało się to uczestnikom japońskiej wyprawy, ale od tego czasu nikt nawet nie próbował wspiąć się na ten piękny i trudny szczyt.

Odwiedzający wystawę zdjęć autorstwa Tomka Wawrzyniaka, będą mieli okazję na własne oczy zobaczyć trudności i przeszkody, jakie napotkali uczestnicy ekspedycji podczas kilkutygodniowego pobytu w górach. Ten swego rodzaju reportaż pozwala oglądającym niemalże odczuć surowość klimatu górskiego rejonu Karakorum, kilkudziesięciostopniowe mrozy, jakie towarzyszą wysokościom powyżej 5000 m n.p.m. oraz huraganowe wiatry występujące w górnych partiach jednych z najwyższych gór Świata.
Prezentowane fotografie niemalże zapierają dech w piersiach. Te wręcz bajeczne widoki mówią same za siebie i nie wymagają komentarza. Dlatego wystawa jest kierowana nie tylko do miłośników gór i mocnych wrażeń z nimi związanych. Zapraszamy na nią wszystkich, którzy są wrażliwi na piękno natury.

Podczas wernisażu odbędzie się aukcja fotografii. Całkowity dochód zostanie przekazany na dofinansowanie wycieczki dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żardenikach.

Wernisaż wystawy „Starsza Pani mówi nie!” odbędzie się w Olsztyńskiej Galerii Stary Ratusz 17 listopada 2007r. o godz. 12:00.

Organizatorzy wystawy:
Stowarzyszenie Aktywności Społecznej „Młyn”, Wojewódzka Biblioteka Publiczna, FC JCT crew oraz AlterFoto.

2007-11-09

(kg)


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com