facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2013-02-08
 

Kampania społeczna "Bezpieczny stok na Bani"

Ferie zimowe to okazja do szaleństw na śniegu oraz czas rodzinnych wyjazdów. Aby wyjazd był udany, należy pamiętać o zasadach savoir-vivre i bezpieczeństwa panujących na stokach. 9 lutego w ośrodku narciarskim Bania ratownicy TOPR i GOPR opowiedzą o obowiązującym na stokach Kodeksie Narciarskim.
Organizowana przez Polskie Stacje Narciarskie i Turystyczne kampania społeczna Bezpieczny Stok tym razem zawita do Białki Tatrzańskiej. Współorganizatorem jest Hotel Bania**** Thermal&Ski, który jest niemal przyklejony do ośrodka narciarskiego Bania. Uczestnicy w najbliższą sobotę dowiedzą się, jak solidnie się przygotować do sezonu zimowego. Akcja Bezpieczny Stok kierowana jest głównie do dzieci i młodzieży szkolnej. Na celu ma informowanie jak bezpiecznie uprawiać sporty zimowe oraz poruszać się na stokach narciarskich.

Staramy się wspierać  tego typu akcje, mające na celu poprawienie bezpieczeństwa na stokach. Marka Bania przecież kojarzona jest z komfortem i jakością
- mówi Stefan Stopa dyrektor Hotelu Bania **** Thermal&Ski.

Narciarze i snowboardziści ośrodka narciarskiego Bania dowiedzą się krok po kroku, w jaki sposób zachować się podczas wypadku na stoku, tak żeby jak najszybciej dotarła pomoc do ofiary. Pracownicy TOPR pokażą, jak powinna wyglądać profesjonalnie przeprowadzona akcja ratunkowa. Przygotują również symulację zjazdu z poszkodowanym w wypadku na stoku. Uczestnicy poznają lawinowe ABC, zostanie zaprezentowany sprzęt lawinowy oraz w sposoby jego użycia. Instruktorzy pokażą, jak rozruszać mięśnie przed zjazdem, by nie nabawić się kontuzji podczas zjazdów.

Ferie zimowe kojarzą  się nam z zabawą i czasem wypoczynku. Gdy będziemy pamiętać o wszystkich zasadach bezpieczeństwa i dobrych manierach na stoku, to odpoczynek będzie szczególnie udany. Organizatorzy akcji również zapewnią uczestnikom rozrywkę. Planowane są zabawy na śniegu oraz quizy z nagrodami dla dzieci. A na koniec ratownicy pomogą wszystkim chętnym dobrać odpowiedni kask, o którym warto pamiętać uprawiając sporty zimowe. Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com