facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2016-06-14
 

Kamizelka TNF z ociepliną Thermoball

The North Face Thermoball to innowacyjna ocieplina syntetyczna powstała dzięki ścisłej współpracy TNF z marką Primaloft.

The North Face Thermoball to innowacyjna ocieplina syntetyczna powstała dzięki ścisłej współpracy TNF z marką Primaloft, produkującą jedne z najbardziej wydajnych materiałów izolacyjnych. W przeciwieństwie do tradycyjnego kształtu cząstek syntetycznej ociepliny, włókna Thermoball tworzą małe, okrągłe skupiska, tzw. „fiber ball”. Dzięki temu powstają liczniejsze „kieszenie powietrzne”, w których magazynuje się niezbędne ciepło, co zapewnia właściwości termiczne niemal identyczne do tych, jakie ma gęsi puch. Według badań przeprowadzonych przez Uniwersytet Kansas, ocieplina Thermoball daje porównywalny stopień izolacji cieplnej co naturalny puch o współczynniku sprężystości 600 cuin. Włókna Thermoball będą również odznaczać się wyższą odpornością na wilgoć w porównaniu do tradycyjnego puchu.

 

Obecnie na rynku dostępnych jest kilkanaście produktów wykorzystujących tę technologię: kurtki docieplające, kurtki z membraną, kurtki softshellowe, kamizelki, a nawet buty! W ostatnim czasie miałam okazję użytkować kamizelkę Thermoball, która mimo właściwości grzewczych, może mieć zastosowanie całoroczne.


Dzięki specyfice i krojowi takiego produktu jak kamizelka jest ona produktem bardziej całorocznym niż typowe kurtki Thermaboll i dzięki temu bardziej uniwersalnym. Można ją zabrać ze sobą nawet na wyjazd wakacyjny jako docieplinę. Jej zaletą jest to, że podobnie jak produkty puchowe, jest mocno kompresowalna i można ją zapakować do jej własnej kieszeni (najlepiej lewej, która posiada podwójny zamek) i taki mały pakuneczek wrzucić do plecaka, zapominając o nim, aż do gwałtownej zmiany temperatury albo wieczornego spaceru.

Jeśli chodzi o właściwości cieplne, to mimo – wydawałoby się – cienkiej warstwy, naprawdę działa. Nie, nie było w niej gorąco, tylko przyjemnie ciepło. To delikatny materiał otulający nas z czułością. Aż trudno uwierzyć, że coś tak cienkiego, może w ogóle spełniać swe właściwości. A jednak!

 

Pełna recenzja kamizelki dostępna jest na stronie www.Ceneria.pl (KLIK).

 Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
Goryonline
 
Goryonline
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com