facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Kajsa Rosén OS na 8c…

…i inne kobiece mocarne przejścia.

Kajsa Rosén na Los Humildes pa Casa 8b+ flash (fot. Simon Carter)

 

Ostatnio panie i dziewczyny szaleją. Zacznijmy od osiemnastoletniej Kajsy Rosén która szturmem zdobyła Olianę. Szwedka sprawiła, że nawet starym wyjadaczom opadły szczęki. Najpierw w trzeciej zaledwie próbie przebiegła się po pierwszej w swojej karierze 8c - Fisheye. Chwilkę później zaatakowała flashem Los Humildes pa Casa 8b+. I tutaj udało jej się dotrzeć do łańcucha zjazdowego w ciągu. Warto dodać że patenty ograniczyły się obserwacji znajomego Francuza i informacji o klinowaniu kolana. Kajsa przyznaje że podczas przejścia również podpowiadano jej patenty, ale „było dość wietrznie” więc niewiele słyszała:-)

 

Już te przejścia robią wrażenie, ale młodej Szwedce ciągle było mało. Wczoraj, bez większych oczekiwań, wstawiła się bez znajomości w Full Equipe 8c. Jakież było jej zdziwienie, gdy udało jej się pokonać drogę! Tym samym Kajsa została pierwszym obywatelem Szwecji z tak mocnym ostrzałem i możliwe, że również pierwszą kobietą. Co prawda 8c onsajtowały już zarówno Charlotte Durif i Maja Vidmar, ale drogi które pokonały zostały zdegradowane do 8b+. 

 

Na deser osiemnastolatka dołożyła jeszcze szybkie przejście Mind Control 8c. Ponoć doszła do łańcucha całkiem świeża i nie nabita:-) . A to jeszcze nie koniec jej pobytu w Hiszpanii…

 

 

Brooke Raboutou zawalczyła z kolei w Red River Gorge. Czternastolatce udało się pokonać Southern Smoke 8c+.

 

W Red River Gorge działa również inna nastolatka Margo Hayes. Wkrótce po zdobyciu Mistrzostwa USA Amerykanka pokonała Pure Imagination 8c+ oraz w drugiej wstawce Omaha Beach 8b+. Margo przyznaje że Pure Imagination było jej marzeniem od wielu lat:

 

„Od czasu gdy Sasha [Di Giulian] pokonała drogę wiele lat temu wiedziałam, że pewnego dnia też będę chciała ją zrobić. Mam plakat na ścianie i zawsze uważałam że to najfajniej wyglądająca linia w Red River Gorge. To nierealne uczucie wpiąć się w końcu do łańcucha.”

 

 

Angie Scarth-Johnson na L’Espiadimonis 8c (fot. João Giacchin)

 

Na koniec warto oddać hołd kolejnej nadziei światowego wspinania. Angie Scarth-Johnson skończyła zaledwie 11 lat, a właśnie zaliczyła już drugą 8c - tym razem padła L'Espiadimonis w Margalef. Angie jest właśnie w trakcie trzymiesięcznego tripu po Europie. Podczas pobytu na Starym Kontynencie odfajkowała też już dwie 8b+. Ciekawostką jest fakt że Angie póki co nie ma trenera, jak również jej rodzice się nie wspinają. Jak widać, mimo to radzi sobie całkiem nieźle:-)

 

 

źródło: ukclimbing.com, FB, 8a.nu

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-05-09
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Baza informacji o ptasich gniazdach

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-05-06
WSPINACZKA SPORTOWA
 

13 Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-09-02
WSPINACZKA SPORTOWA
 

„Nasze Skały” – prośba o respektowanie zasad w skałkach

Komentarze
0
 
Weronika Biernacka
 
2021-03-30
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Pierwsze 9b+ w Siuranie - Will Bosi prowadzi "King Capella"

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com