facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-06-21
 

K2 & Broad Peak Polish Expedition 2010 w Islamabadzie

"Wyruszając z różnych miejsc świata szczęśliwie i szybko dotarliśmy do Islamabadu"- otrzymaliśmy pierwszą relację od uczestników wyprawy K2 & Broad Peak Polish Expedition 2010.
Wyruszając z różnych miejsc świata szczęśliwie i szybko dotarliśmy do Islamabadu. Niestety bagaż części ekipy lecącej przez Londyn nie był tak szybki. Dopiero dziś popołudniu udało nam się go odebrać.

Po trzygodzinnym śnie, wyprawę rozpoczęliśmy od spotkania z Ambasadorem RP w Pakistanie, Panem Krzysztofem Dębnickim. W pierwszej kolejności, podczas wizyty w ambasadzie, udaliśmy się do urny wyborczej, aby wziąć udział w wyborach. Swoją obecnością znacząco podnieśliśmy frekwencję. Na 29 zapisanych polskich obywateli mogących wziąć udział w wyborach, do godziny 16 czasu pakistańskiego (czyli minus 3 godz. w stosunku do czasu polskiego) głosowało 26 z nich. Stąd frekwencja wyborcza zbliżyła się do 90%.


Podczas głosowania. Fot. Jura Jermaszek

Na obiad został podany kurczak z ryżem i warzywami. Całość podana na zastawie z polskim orłem. Rewelacją był podany na koniec mus z mango, z którego słynie kuchnia pakistańska. W tym kraju rośnie ok. 70 rodzajów tego owocu.

Po długich i bardzo sympatycznych rozmowach przeszliśmy do salonu, w którym odbyła się konferencja prasowa z udziałem sześciu stacji telewizyjnych, radia i prasy pakistańskiej. Udział w naszym zespole aż czterech pań wzbudził zainteresowanie i pytania dziennikarzy.
Lekarz wyprawy, Patrycja Jonetzko, zadeklarowała przekazanie niewykorzystanych na koniec ekspedycji placówce medycznej północnych terytoriów Pakistanu, jako nasz wkład w pomoc dla służb medycznych w trudnych rejonach górskich.


Konferencja prasowa. Fot. Jura Jermaszek

W chwili obecnej czekamy na cargo Kingi, mamy nadzieję już jutro ruszyć w kierunku Skardu.


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-12-04
GÓRY
 

Safiental na weekend

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-08
GÓRY
 

Narciarstwo wysokogórskie – rady na dobry początek

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-10-18
GÓRY
 

Zillertal – nie tylko biel

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-10-05
GÓRY
 

Via Alpina – 2650 kilometrów samotnie przez Alpy

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-10-03
GÓRY
 

Opolski Festiwal Gór zaprasza!

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com