facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-04-01
 

Jura Skałka Adventure 2010

Jura Skałka Adventure 2010 to kolejna edycja rajdu ekstremalnego na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej - odbędzie się 21 i 22 maja.
Wyjątkową scenerię i przeszkody terenowe przygotowała natura. Organizatorzy od siebie dodali logistykę, profesjonalną obsługę, a uczestnicy oprócz kondycji i wytrwałości będą mogli wykazać się strategicznym myśleniem. Magazyn Góry objął patronat nad imprezą.

Impreza odbywać się będzie na trzech trasach: MASTER, SPEED, EASY, na każdej z nich można będzie poczuć jurajską adrenalinę wśród wapiennych wzgórz, jaskiń, skał, piasków pustyni i ruin średniowiecznych zamków. Już teraz za pośrednictwem strony internetowej www.rajdjurajski.pl można zgłosić swój udział w imprezie.

Rajd polega na pokonaniu trasy według mapy i zaliczeniu zadań specjalnych. Konkurencje są tak przygotowane, aby każdy mógł w nich uczestniczyć, traktując rajd jako okazję do zdobycia doświadczenia. Dzięki pozyskaniu szerokiego grona partnerów, koszt udziału w rajdzie jest symboliczny, a jednocześnie daje szansę wygrania cennych nagród.

Jura Skałka Adventure kontynuuje tradycje rajdów typu adventure race, zapoczątkowanych w tej części Jury w 2003 roku przez pasjonatów związanych z różnymi środowiskami harcerskimi i turystycznymi.

Dzięki pozyskaniu sponsora tytularnego – producenta wody i napojów JURA SKAŁKA oraz wsparciu wielu sprzymierzeńców i partnerów, udało się zbudować program rajdu, który ściąga uczestników z najróżniejszych stron Polski – w tym czołówkę utytułowanych zawodników, startujących w tego typu rajdach w Polsce i za granicą. Udział w rajdach brali także m. in. harcerze, członkowie szkolnych klubów sportowych i wychowankowie ośrodka leczenia uzależnień. Wszystkich, choć startowali na różnych trasach, połączyła chęć sprawdzenia siebie i przeżycia wielkiej przygody.

W puli nagród znajdują się udziały zespołów w europejskich rajdach Adventure Race (w zeszłym roku były to „KI CHALLENGE 2009” w Chorwacji i Edynburski Rat Race Urban Adventure w Wielkiej Brytanii), weekend w Paryżu, sprzęt turystyczny i sportowy. 

Celem rajdu jest promocja aktywnych form spędzania wolnego czasu związanych ze specyfiką Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej i promocja regionu w Polsce. To wyzwanie dla wszystkich, którzy chcą poczuć jurajską adrenalinę!

Zgłoszenia na rajd, pełny regulamin oraz więcej informacji na stronie internetowej rajdu: www.rajdjurajski.pl

 fot: www.rajdjurajski.pl
 fot: www.rajdjurajski.pl
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com