facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-05-10
 

Jura Krakowsko-Częstochowska - nowość wydawnictwa Bezdroża

Jura Krakowsko-Częstochowska to kraina niemal baśniowa, przystrojona niebotycznymi skałami i malowniczymi ruinami warowni Orlich Gniazd, które niegdyś broniły tego terenu.
To także mekka dla miłośników wspinaczki skałkowej i grotołazów – tu zaczynali najwybitniejsi polscy alpiniści i speleolodzy.

Przewodnik Jura Krakowsko-Częstochowska. Z legendą wśród Orlich Gniazd wydawnictwa Bezdroża oprowadza po miejscach znanych w całej Polsce (i nie tylko) – Ojcowskim Parku Narodowym, zamku w Pieskowej Skale – perle renesansu – czy częstochowskiej Jasnej Górze. Autorzy w skazują też miejsca mało znane, lecz równie godne uwagi – są wśród nich ruiny, rezerwaty, miejsca pamięci.

Autorami przewodnika są Monika i Artur Kowalczyk. Oboje urodzeni i wychowani w Częstochowie. Od najmłodszych lat prowadzili wędrówki po Jurze, stale pogłębiając wiedzę na jej temat. Sercem i duszą związani są z Wyżyną Krakowsko--Częstochowską. Obecnie mieszkają, pracują i studiują w Bieszczadach, które stanowią ich drugą pasję.

Więcej informacji: www.bezdroza.pl.
 Jura
 
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2021-04-09
HYDEPARK
 

Marek Raganowicz - „Znikając. Opowieść drogi”

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2021-02-23
HYDEPARK
 

„Siła przetrwania. Największe górskie tragedie”

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com