Walory historyczno-krajobrazowe Jury Krakowsko-Częstochowskiej, unikatowego i wyjątkowego rejonu w skali naszego kraju, sprawiają, że jest ona doskonałym miejscem do uprawiania wszelkich form turystyki, w tym turystyki rowerowej. Pragnąc ułatwić planowanie zwiedzania Jury coraz szerszej rzeszy miłośników dwóch kółek prezentujemy kolejne wydanie tego atlasu. Jego autorzy bazując na własnych doświadczeniach, doskonałej znajomości topografii terenu oraz lokalizacji atrakcji i ciekawostek Jury przygotowali autorskie trasy prezentujące nie tylko najbardziej znane miejsca, ale także te mniej popularne, jednak równie urokliwe i interesujące. To wydanie znacznie różni się od poprzednich i zawiera dodatkowo zupełnie nowe obszary i trasy.
W atlasie zaprezentowano 30 tras, w tym Jurajski Szlak Rowerowy Orlich Gniazd. Wszystkie trasy poza szlakiem Orlich Gniazd stanowią propozycję 3-5 godzinnych wycieczek na pętli, zaczynających i kończących się w tym samym miejscu. Poszczególne trasy zostały tak zaprojektowane, aby umożliwić zwiedzenie wszystkich gmin wchodzących w skład Związku Gmin Jurajskich.
Trasy zaprezentowano na aktualnych, kolorowych mapach, na których zaznaczona jest pełna sieć dróg (w tym polne i leśne ścieżki) z rozróżnieniem rodzaju nawierzchni (asfalt, szuter, drogi gruntowe), wszystkie szlaki piesze i rowerowe oraz atrakcje turystyczne. Jesteśmy przekonani, ze skala map (w większości 1:50 000) umożliwi łatwe ich czytanie i precyzyjne poruszanie się w terenie.
Na opis każdej trasy składają się:
- dokładna mapa z kilometrażem,
- profil trasy ze wskazaniem unikatowych miejsc i atrakcji turystycznych,
- opis techniczny trasy,
- opisy i zdjęcia miejsc wartych zobaczenia.
Format atlasu to 22 na 22 cm, strony składane na dwa "skrzydełka" do wymiarów
11,5 na 22 cm. Całość w wygodnej oprawie na spirali.
Wszystkim użytkownikom turystycznych odbiorników do nawigacji satelitarnej oferujemy ślady (track) GPS tras przedstawionych w atlasie. Oferujemy także sprzedaż poszczególnych map atlasu do nawigacji satelitarnej przy użyciu komórek (program TrekBuddy) oraz palmtopów (program Kamap).
Licząc na praktyczną przydatność naszego skromnego dzieła życzymy wszystkim rowerzystom udanych wycieczek.
Źródło:
www.compass.krakow.pl