facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-10-05
 

Joga uzupełnieniem wspinaczki

Trening wspinaczkowy składa się z wielu skomplikowanych aspektów - siły, wytrzymałości, gibkości... Aby urozmaicić swoje zajęcia i nauczyć się czegoś nowego możemy skorzystać z JOGI - i wcale nie będziemy pierwsi.
"Joga pozwala w bezpieczny sposób odkrywać siebie poprzez pracę z ciałem, oddechem i świadomością. W zgodzie ze swoimi możliwościami i potrzebami mogą ćwiczyć osoby o różnych predyspozycjach. W ćwiczeniu jogi odnajdą się osoby potrzebujące regeneracji psychofizycznej, szukające sposobu na poradzenie sobie ze stresem, jak i osoby pełne energii gotowe do intensywnych ćwiczeń... " w taki sposób Ania Haracz zaprasza na swoje zajęcia. A jak to się ma do wspinania???

Trening wspinaczkowy składa się z wielu skomplikowanych aspektów - siły, wytrzymałości, gibkości... Aby urozmaicić swoje zajęcia i nauczyć się czegoś nowego możemy skorzystać z JOGI - i wcale nie będziemy pierwsi :) Jest wiele rzeczy, które łączą te dwie dyscypliny: bystrość umysłu, wyciszenie i koncentracja oraz zdolność do przekraczania swoich osobistych granic. Inne czysto fizyczne aspekty to: równowaga, gibkość, siła, napięcie ciała i wytrzymałość mięśni.

Podstawową rzeczą, której uczy joga, to świadomość ciała. Na kilku pierwszych zajęciach na pewno dowiemy się o istnieniu nieznanych dla nas mięśni. Zobaczymy, że możemy nimi poruszyć. Jedną z najciekawszych rzeczy dla wspinaczy są idealnie proste plecy - każdy z nas może je wyprostować :) Większa świadomość we wspinaczce oznacza większe możliwości optymalnych ustawień. Będziemy wiedzieli jak najlepiej postawić stopę, złapać chwyt czy wyważyć ciało. Poznamy także nowe elementy ruchu. (...)

Ciąg dalszy artykułu na:  www.wspinaczki.pl

 Martina Cufar relaksuje się po wspinaniu (źródło: www.martinacufar.com)
 Ola Taistra (Alpinus Expedition Team, Evolv, Mammut) w poszukiwaniu spokoju (fot. S. Wutke)
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-06-08
BIZNES
 

Największy brand corner Fjällräven w Polsce otwarty!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-06-03
BIZNES
 

Pierwsze MOUNTAIN SHOPY w Polsce!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-06-03
BIZNES
 

The North Face: Odkrywaj świat z dumą

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com