facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-10-29
 

Joe Puryear nie żyje

Właśnie przed chwilą amerykańskie serwisy podały wiadomość, iż Joe Puryear, znany amerykański wspinacz i eksplorator, zginął podczas wspinaczki na położony w Tybecie szczyt Labuche Kang (7367 m n.p.m.).
Joe, jak to w ostatnich latach miał zwyczaju, wspinał się na tej górze ze swoim partnerem Davidem Gottliebem. Para na zasłynęła zdobyciem w ostatnich latach trzech dziewiczych szczytów w rejonie Rolwaling w Nepalu (nius).

Joe był też wielkim znawcą gór Alaski, gdzie wspinał się na tyle dużo, iż zdecydował się na wydanie wraz z wydawnictwem supertopo, najlepszego aktualnie przewodnika po tym rejonie:
http://www.supertopo.com/packs/alaska.html.

Joe był bardzo dobrym wspinaczem, ale również niezwykle sympatycznym i miłym człowiekiem.


Joe Puryear

Redakcja GÓR planowała, iż po tej kolejnej wyprawie eksploracyjnej Joe wraz z Davidem udzielą nam dużego wywiadu na temat swoich wspinaczek. Temat odkładaliśmy już kilkukrotnie, teraz kolejny raz uświadamiamy sobie, iż nie można niczego odkładać na później...

Wraz z całą redakcją ślemy najszczersze kondolencje dla rodziny i wszystkich jego przyjaciół, którymi ta tragiczna śmierć musiała wstrząsnąć.

Więcej informacji tutaj:
http://www.climbtibet.blogspot.com/
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
Goryonline
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2021-12-01
GÓRY
 

Rusza Akademia GOPR!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-11-12
GÓRY
 

Nowa droga Ukraińców na Annapurnie III

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com