facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-09-08
 

Jetboil - Personal Cooking System nareszcie w Polsce

Niedawno na polskim rynku pojawił się jedyny w swoim rodzaju zestaw do błyskawicznego gotowania, który zdobył już ogromną rzeszę zwolenników na całym świecie.
Przenośna kuchenka gazowa służy do super szybkiego gotowania wody lub nawet do sporządzania  posiłków. Dzięki zintegrowanemu radiatorowi FluxRing® zaledwie 20% energii ucieka w powietrze, dlatego zagotowanie wody trwa tak krótko - około 3-4 minut na litr wody. Kubek wyposażony jest w warstwę izolacyjną, która nie tylko długo trzyma temperaturę posiłku lub napoju, ale również chroni nas przed oparzeniem podczas dotykania naczynia. Z boku izolator posiada pasek służący jako uchwyt oraz mniejszą pętlę pozwalającą na przytroczenie do plecaka lub paska. Kiedy palnik jest zdemontowany, spód naczynia zabezpiecza pokrywka z tworzywa sztucznego, która może służyć również jako mniejszy kubek. Górną część natomiast zabezpiecza lekko elastyczna pokrywka z otworem bocznym o profilowanym brzegu zapobiegającym rozlewaniu.
Kuchenka ta zdobyła na świecie liczne nagrody. Ostatnio Medal I Miejsce Targi Sport-Lato 2009 w kategorii Innowacje Techniczne.Podstawowe cechy:

Wygoda użytkowania

Zestaw zawiera elementy niezbędne dla jednej osoby. Łatwość w użyciu i kompaktowa budowa czynią go niezwykle praktycznym. Dzięki zapalnikowi piezoelektrycznemu można jednym naciśnięciem rozpalić płomień, nie męcząc się z zapalniczką czy zapałkami.

Szybkość
Opatentowany radiator FluxRing® kondensuje ciepło oddając je bezpośrednio do naczynia. Dzięki temu JETBOIL jest dwa razy bardziej wydajny od standardowego palnika, gdzie wykorzystywane jest jedynie 30-40 % energii cieplnej. Jest to najszybszy sposób na zagotowanie wody, podgrzanie posiłku czy roztopienie śniegu nawet w wietrznych warunkach.

Wydajność paliwa

Dzięki dwukrotnie wyższej wydajności oszczędzasz czas i miejsce w plecaku oraz pieniądze wydane na paliwo. Kartusz o pojemności 100 g wystarcza na zagotowanie nawet 12 litrów wody, a 230 g na zagotowanie do 25 litrów.

Lekki i kompaktowy

Wybitnie niska waga oraz możliwość schowania palnika wraz z kartuszem do środka czyni zestaw niezwykle poręcznym. Możesz go wziąć dosłownie wszędzie i z całą pewnością nie odczujesz dodatkowego ciężaru.

Waga zestawu: 445 g
Pojemność: 1 l

Źródło: ceneria.pl


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-07-02
BIZNES
 

Południowy Tyrol: niezwykły region Włoch

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-05-24
BIZNES
 

Nowy dystrybutor CLIMBING TECHNOLOGY w Polsce

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com