facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-10-13
 

Japonia - pokaz slajdów w TKN Wagabunda

Turystyczne Koło Naukowe „Wagabunda” ma zaszczyt zaprosić Państwa na podróż do Kraju Kwitnącej Wiśni. Wspomnieniami z wyprawy podzieli się Grzegorz Kreiner.
Fascynujące połączenie wysoko rozwiniętej techniki ze wschodnią mentalnością jego mieszkańców. Superszybkie pociągi Shinkansen, gęsta sieć autostrad, wszechobecna elektronika nasuwają skojarzenie z niektórymi krajami zachodniej Europy. Wydawać by się mogło, po co zatem tam jechać, skoro nie dość, że drogo, to jeszcze podobnie jak w… Niemczech? Ale to przecież Wschód, kraj zamieszkały przez wyznawców shinto i buddyzmu. Może zatem tym bardziej niezwykłe, bo nieoczekiwane jest spotkanie z Japonią. Konduktor w śnieżnobiałych rękawiczkach najpierw zdejmuje czapkę i kłania się w pas zanim poprosi o bilety do kontroli; z eleganckiego, czarnego mercedesa wysiada gejsza w jedwabnym kimono…


Turystyczne Koło Naukowe „Wagabunda” ma zaszczyt zaprosić Państwa na podróż do Kraju Kwitnącej Wiśni. Wspomnieniami z wyprawy podzieli się Grzegorz Kreiner.


Slajdowisko odbędzie się we wtorek, 13.10.2009 r. o godzinie 19 w sali nr 9 pawilonu Sportowo-Dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27).


Grzegorz Kreiner - z zawodu adiunkt w Instytucie Farmakologii PAN, z zamiłowania globtroter, autor przewodników po Kopenhadze i Fiordach Norwegii. Razem z żoną Beatą odwiedzili kilkadziesiąt krajów na 6 kontynentach przemierzając je w formie trampingowej – pieszo, rowerem, kajakiem, autostopem, samochodem, pociągiem. Podróże traktują jako hobby, sposób spędzania wolnego czasu, okazję do poznania ludzi, przyrody, innego spojrzenia na świat kreowany przez media. Mają swoje ulubione miejsca, do których wracają. Mówią, że czasem wcale nie trzeba jechać daleko, żeby przeżyć wspaniałą przygodę.

Zapraszamy wszystkich serdecznie!

Wstęp wolny.

TKN Wagabunda

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com