facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2011-04-30
 

James Pearson w Pembroke

Ostatni miesiąc James Pearson spędził w okolicach pięknych, nadmorskich klifów w Południowej Walii. Wizyta w Pembroke była dla Brytyjczyka okazją do powrotu do tradycyjnego stylu wspinaczki, z którego jest znany.
Po kilku latach poświęconych wspinaczce sportowej, Pearson wyznaczył sobie cel, jakim było flashowe przejście Muy Caliente (E10).

By zmierzyć się z wybraną drogą, członek teamu The North Face spróbował  najpierw treningowych przejść on-sight Piont Blank (E8), Daddy Cool (E8) i From Dusk Till Dawn (E8). Następnie dokonał pierwszego przejścia projektu Do You Know Where Your Children Are? (E9). 

Daddy Cool (E8)
Niestety nie udało mu się przejść Muy Caliente flash, do sukcesu zabrakło... jednego ruchu! 24 godziny później James znów stanął u stóp ściany. Jak wspomina: „Sprawnie przeszedłem pierwszą część drogi i wkrótce mogłem odpocząć chwilę na chwytach przed cruxem. Tym razem nie wahałem się zbytnio i szybko sięgnąłem do dobrego chwytu kończącego trudności.”  

Do You Know Where Your Children Are? (E9)
Chociaż główny cel wyprawy nie został osiągnięty, Pearson może być zadowolony z pobytu w Pembroke, gdzie przeszedł 4 trudne drogi i otworzył jedną nową.

Więcej informacji na www.thenorthfacejournal.com.
Bartek Pasiowiec
 
2018-11-20
GÓRY
 

15-letni Connor Herson klasycznie na The Nose!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2018-11-19
GÓRY
 

Gdzie na weekend w góry? - Przymierzaj Przemierzaj

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
Goryonline
 
2018-11-14
GÓRY
 

Zmarł Paweł Zadarnowski, ratownik TOPR

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2018 Goryonline.com