facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-10-18
 

Jaki termos wybrać i jak go używać - poradnik firmy Esbit

Ponieważ nadeszły już jesienne chłody, a zima również się zbliża, zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem przygotowanym przez firmę Esbit. Dowiecie się m.in. jaki termos będzie dla Was njalepszy i jak się z nim obchodzić, by służył wam przez długi czas.
Termos to naczynie o podwójnych ściankach, pomiędzy którymi znajduje się pusta przestrzeń, w której panuje bardzo niskie ciśnienie - próżnia techniczna. Termos służy głównie do przechowywania substancji o dużej różnicy temperatury względem otoczenia.

Do niedawna najczęściej spotykane były termosy wykonane ze szkła, znajdującego się w obudowie z tworzywa sztucznego. Obecnie na rynku prym wiodą w pełni metalowe termosy ze stali nierdzewnej, które są znacznie bardziej trwałe.

Przeglądając ofertę Esbit każdy na pewno znajdzie termosy odpowiednie dla siebie. Wśród wielu modeli odnajdziemy termosy klasyczne, na żywność, a także hybrydę czyli kubek termiczny. Dzięki tej różnorodności możliwe jest dobranie pełnego kompletu sprzętu na każdą wyprawę.

 
Termosy klasyczne Esbit, czyli termosy ze stali nierdzewnej przeznaczone do przechowywania gorących lub chłodnych napojów i występują w pojemnościach od 350 ml do 1500 ml. Dzięki temu możemy odpowiednio dobrać wielkość termosu do planowanej wycieczki oraz ilości uczestników. Największe termosy wyposażone są dodatkowo w wygodną, składaną rączkę. Wszystkie modele wyposażone są w korki automatyczne, dzięki którym mamy możliwość nalania napoju bez odkręcania korka. System ten zmniejsza efekt wystudzania napoju podczas nalewania. Dla zwolenników zwykłych, zakręcanych korków firma Esbit dodaje je dodatkowo do swoich modeli o pojemnościach do 1000 ml. Wszystkie modele wyposażone są również w dodatkowy kubek, dzięki czemu możesz cieszyć się gorącym lub chłodnym napojem wraz ze swoim kompanem.


W trakcie jakiejkolwiek wyprawy, przyjemnie będzie nie tylko napić się ciepłej herbaty, ale również zjeść ciepły posiłek. I tu z pomocą przychodzi firma Esbit, proponując termos na żywność ze stali nierdzewnej. Dostępne one są w trzech pojemnościach: 500, 750 i 1000 ml. Termosy te charakteryzują się taką samą budową jak termosy klasyczne. Z racji przeznaczenia są jednak znacznie szersze, tak by jedzenie z nich nie stanowiło problemu. Firma Esbit stosuje dodatkowy korek z przyciskiem, przez który po naciśnięciu uchodzi nadmiar ciśnienia zgromadzonego wewnątrz. W termosach na żywność nakrętka często pełni funkcję miseczki, z której możemy bardzo wygodnie korzystać.

 

Kompletu dopełni kubek termiczny Esbit, wyposażony w szybki przycisk blokujący przepływ płynu oraz wygodny ustnik. Kubek ten może stać się twoim towarzyszem nie tylko na szlaku czy w schronisku, ale również podczas codziennych dojazdów do pracy, zapewniając Ci gorącą kawę lub herbatę. Ważnym elementem kubka Esbit jest spód powleczony antypoślizgowym materiałem oraz średnica pasującą do większości uchwytów samochodowych.

 Jaki termos wybrać?

Istnieje wiele czynników i pytań, na które trzeba sobie odpowiedzieć przed zakupem termosu. Najważniejszym czynnikiem przy wyborze jest oczywiście „trzymanie” temperatury. Niezależnie od tego czy wybieramy kubek termoaktywny, termos klasyczny czy na żywność, funkcjonuje jedna zasada: im większy termos, tym lepiej utrzymuje temperaturę.

Przy zakupie należy odpowiedzieć sobie na pytanie, gdzie najczęściej będziemy używać termosu oraz w ile osób. Jak długie będą nasze wycieczki, i jak wiele innego ekwipunku będziemy nieśli na plecach. Od tego wszystkiego zależeć będzie wielkość termosu, na jaką możemy sobie pozwolić.

Dalszą część poradnika przeczytacie
tutaj >>


Źródło: www.ceneria.pl


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-06-08
BIZNES
 

Największy brand corner Fjällräven w Polsce otwarty!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-06-03
BIZNES
 

Pierwsze MOUNTAIN SHOPY w Polsce!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-06-03
BIZNES
 

The North Face: Odkrywaj świat z dumą

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com