facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-11-08
 

Jak zachować się w lawinie? Nowy plecak Patrol 24 TNF

Jeszcze do niedawna rozwiązania techniczne oraz zasady postępowania związane z tematem bezpieczeństwa lawinowego dotyczyły jedynie oceny zagrożenia i sytuacji, w której konieczne jest już przeprowadzenie akcji ratunkowej.
Wraz z rosnącą popularnością jazdy poza trasami na nartach i snowboardzie jedną z kluczowych kwestii stało się znalezienie rozwiązania, które pozwala uniknąć zasypania przez zwały śniegu. Od kilku lat coraz więcej freeriderów korzysta z systemu ABS składającego się z dwóch poduszek schowanych w plecaku, które po pociągnięciu zawleczki błyskawicznie wypełniają się sprężonym gazem.

W ten sposób objętość osoby porwanej przez lawinę zwiększa się bez zmiany jej wagi. Zgodnie z prawami fizyki taka „większa drobina” jest wypychana na powierzchnię poruszającego się śniegu. Użycie systemu ABS jest tak naprawdę jedyną czynnością, jaką może wykonać osoba porwana przez lawinę, a skuteczność jego działania została potwierdzona w 97% z 262 przebadanych przypadków.

 
fot. TNF

W tym roku The North Face, producent od dawna związany ze środowiskiem freerideowym, przy współpracy z legendą snowboardu Xavierem de Le Rue, stworzył nowy plecak Patrol 24 wyposażony w system ABS. Połączenie nowatorskiej technologii i sprawdzonych rozwiązań konstrukcyjnych pozwoliło na zaprezentowanie najbardziej zaawansowanego plecaka freerideowego na rynku.

The North Face Patrol 24 ABS

 
fot. The North Face

Rozmiary: s/m, m/l
Waga: 2980 g
Materiał: 315D Cordura® Bombastic™, nylon balistyczny

 
fot. TNF


- Prosty, stabilny, przetestowany przez sportowców system nośny nart i deski snowboardowej
- Wewnętrzne kieszenie ułatwiające ułożenie sprzętu
- Podwójne kieszenie na pasie biodrowym
- Wzmocnione strefy o wysokiej odporności na ścieranie na zewnątrz plecaka

 
The North Face®, należący do VF Corporation, Inc., powstał w 1968 roku w San Leandro w Kalifornii. Firma oferuje najbardziej zaawansowane technicznie produkty wspinaczom, sportowcom wytrzymałościowym, miłośnikom gór i sportów zimowych oraz odkrywcom. Produkty firmy sprzedawane są w sklepach dedykowanych podróżnikom, wspinaczom, narciarzom i snowboardzistom, sieciach sklepów sportowych oraz z odzieżą outdoorową.  Więcej informacji o The North Face® znajdą Państwo na: www.thenorthface.com.
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-11-06
BIZNES
 

Dołącz do przygody życia – FJALLRAVEN POLAR 2024

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-10-10
BIZNES
 

Lavaredo – nowa marka na polskim rynku outdoorowym

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
 
Maciek Makowski
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com