facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-09-28
 

Jak robić lepsze zdjęcia wspinaczkowe

Lubicie oglądać zdjęcia? Macie na ścianach plakaty, czy kalendarze przedstawiające odległe rejony wspinaczkowe?
Oglądacie fotoedycję "Gór" spoconymi rękoma przewracając kolejne strony i wpatrujecie się w zdjęcia przedstawiające drogi, które być może przeszliście lub które być może zamierzacie przejść. Po prostu lubicie wspinanie, a to co lubicie, chcecie mieć udokumentowane na zdjęciach.

Dzięki możliwościom, jakie dają nam współczesne aparaty, ulegamy pokusie, żeby nie ograniczać się do oglądania zdjęć, ale robić je także samemu. Fotografie są potem świetną pamiątką, przypominającą nam o pokonanych trudnościach i mniej lub bardziej udanych wakacjach. Fotografowanie nie jest jednak tylko przyjemnością, ale także trudną do nauczenia się sztuką.

Macie pewnie w domu mnóstwo zdjęć. Chcielibyście je komuś pokazać? Nie? No tak, w końcu obok ilości liczy się także jakość. Przewieszenie wygląda jak pion? Wsadziłeś palec w kadr? Co to za ludzie, którym nie widać twarzy? Jak wygląda chwyt, do którego sięga ten wspinacz z obciętą ręką? Ile z twoich zdjęć jest poprawnie naświetlonych, a ile poprzepalanych albo nieoświetlonych?

Wy też zadajecie sobie takie pytania? Żeby ograniczyć, nie zawsze trafne, domysły, pokusiliśmy się o zestawienie kilku podstawowych zasad, których przestrzeganie może pomóc wam osiągać trochę lepsze efekty we wspinaczkowej fotografii...

Ciąg dalszy na CW TRANSFORMATOR
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com