facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2013-07-08
 

Jak było podczas Sony VAIO Joy Ride Open w Wierchomli?

2 dni zawodów, 118 startujących, 8 kategorii i jedna dwukilometrowa trasa, którą Kamil Gładysz pokonał w dwie minuty i dwadzieścia cztery sekundy. Było szybko, słonecznie i joyride’owo. 
Zawodnik ubrany w pełną zbroję pędzi 50 kilometrów na godzinę po trasie pełnej nierówności. Wchodzi w zakręt. Nagle jego przednie koło traci przyczepność i w tumanach kurzu turla się po ziemi 6 metrów. „Nic się nie stało, dawaj dawaj” krzyczy grupka kibiców znajdujących się przy trasie. Zawodnik szybko wstaje, chwyta rower i jedzie dalej. Nie zwalnia. Jedzie jeszcze szybciej – tak właśnie wyglądał jeden z przejazdów finałowych podczas Sony VAIO Joy Ride Open w Wierchomli. Każdy walczył o cenny czas, który przybliżał go do podium, na którym czekał pakiet nagród od Sony, Sizeer, New Era, Info-narty, Diamondback, Dakine i Kali.


Choć Wierchomla znajduje się prawie na końcu świata, to nie można było narzekać na frekwencję. Przybyli stali bywalcy cyklu Joy’a. Między nimi znalazł się Rafał Sobiesiak aka Pirat, który bił rekordy lotów na największej skoczni trasy skacząc po 14 metrów. Nie zabrakło również nowych twarzy oraz debiutantów.

Mówiąc o zawodach ciężko nie nadmienić bardzo relaksacyjnego before party z cyklu Sizeer Music On Tour, który zrelaksował zawodników przed finałami. Ekipa Broken Music przygotowała na świeżym powietrzu małą projekcie filmową połączoną z mocnym graniem do późnych godzin wieczornych.

Podczas Sony VAIO Joy Ride Open w Wierchomli zawodnicy walczyli również o punkty do klasyfikacji generalnej Joy’a. Trzeci, a zarazem ostatni przystanek JRO odbędzie się pod koniec września w Zakopanem. Tam poznamy nazwiska osób, które zgarną nagrody o łącznej wartości osiemdziesięciu tysięcy złotych.

IMPREZE WSPIERAJĄ:
Sponsor tytularny: Sony VAIO
Sponsorzy główni: Sizeer, JoyRide
Sponsorzy: Diamondback, Maxxis, NewEra, Evenemento, Info-narty.pl, Dakine, Kali
Współorganizatorzy: Broken Music, Dwie Doliny
Patroni Medialni: Onet, Extreme Sport Channel, Multikino, Bikeboard, Tygodnik Podhalański, Vice, Si Magazyn, Radio Eska, Dh-Zone, Szok.it, 43Ride, MTB.pl, Freestyle.pl, Aktywni.pl, Gory Online, Skigo.pl
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com