facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2008-10-07
 

Jacek Kudłaty wyruszył do Australii

Jacek Kudłaty z Alpinus Expedition Team poszukuje dziewiczych skalnych urwisk do wytyczenia dróg wspinaczkowych w australijskim buszu.


Jacek Kudłaty z Alpinus Expedition Team poszukuje dziewiczych skalnych urwisk do wytyczenia dróg wspinaczkowych w australijskim buszu.

3 października 2008 roku pierwsza polska wyprawa wspinaczkowo-eksploracyjna wylądowała w Perth w Zachodniej Australii. Stąd, po wynajęciu auta, ekipa ruszyła 300 km na południe w kierunku Margaret River – w okolice uśpionego miasteczka, mekki surferów. Team wspinaczy zamierza w celu aklimatyzacji (6 godzin różnicy czasu) wspinać się na australijskich, wapiennych klifach położonych w bezpośrednim sąsiedztwie Oceanu Indyjskiego.

Alpinus Expedition Team, w składzie Jacek Kudłaty i Mateusz Kilarski z Polski oraz  Miguel Loureiro z Portugalii, chce przebyć drogą lądową cały kontynent z zachodu na wschód w celu wynalezienia dziewiczych skalnych ścian, nadających się do wspinaczki oraz wytyczenia na nich dróg wspinaczkowych.


Podczas czyszczenia chwytów na projekcie Full Moon w Chinach. Fot. Sławek Sławatecki/hybryda.plGwarancją powodzenia wyprawy jest jej sprawdzony w trakcie wielu ekspedycji skład. Zespół doświadczonych wspinaczy  ma już na swoim koncie poprowadzenie wielu polskich ekstremalnie trudnych linii, poza granicami kraju - w tym - drogi na Madagaskarze, w Indiach i w Laosie oraz MAMMA AFRICA o wycenie 8b (RPA, w roku 2004) i FULL MOON wyceniony na 8b+ (Chiny, w 2007 roku). Ta ostatnia wciąż jest najtrudniejszą drogą sportową wytyczoną kiedykolwiek przez polskich wspinaczy poza granicami kraju.  Razem z ekipą jak zwykle podróżować będzie Sławek Sławatecki z Hybryda Film Studio realizując materiał filmowy z wyprawy.

2008-10-07

(kg)

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-11-08
GÓRY
 

Narciarstwo wysokogórskie – rady na dobry początek

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-10-18
GÓRY
 

Zillertal – nie tylko biel

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-10-05
GÓRY
 

Via Alpina – 2650 kilometrów samotnie przez Alpy

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-10-03
GÓRY
 

Opolski Festiwal Gór zaprasza!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-09-28
GÓRY
 

Pusty Madres

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com