facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-03-21
 

IX Mistrzostwa Śląska we wspinaczce sportowej dzieci i młodzieży

Dnia 17 marca 2012 r. w Szkole Podstawowej w Orzeszu – Jaśkowicach odbyły się już po raz  dziewiąty Mistrzostwa Śląska Dzieci i Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych we wspinaczce sportowej.
Te największe wspinaczkowe zawody w tych kategoriach wiekowych będące jednocześnie finałową eliminacją TURNIEJU 4 ŚCIANEK zebrały prawie 60-ciu najlepszych zawodników z całej południowej Polski, w tym członków Kadry Narodowej. Na jaśkowickiej ściance, w konkurencji na trudność, na wysokim poziomie rywalizowali poza gospodarzami wspinacze z Zabrza, Jastrzębia-Zdroju, Krakowa, Pawłowic, Wrocławia, Brzeszcz, Bytomia, Katowic, Rybnika, Bielska-Białej, Tarnowa, Toszka. W zaciętej walce (często do łez), młodym wspinaczom dopingowali licznie zgromadzeni kibice, w tym: rodzice, trenerzy, koledzy oraz wieloletni taternik - Burmistrz miasta Orzesza Andrzej Szafraniec.


W zawodach dla tych kategorii wiekowych od wielu już lat na ogół prym wiodą dziewczynki, co bacznych zainteresowanych kibiców nie dziwi. W sobotnich zawodach również się to potwierdziło w postaci wyniku Idy Kupś, która topując w świetnym stylu wszystkie trzy drogi zdystansowała także chłopaków. Miejmy nadzieję, że jej talent poparty ciężką pracą będzie się rozwijał tak jak startującym w latach 90-tych na orzeskiej ściance takim mistrzyniom jak: Renata Piszczek, Edyta Ropek, Kinga Ociepka, Ola Taistra czy wielu innych.

Warto jeszcze podkreślić, że TURNIEJ 4 ŚCIANEK organizowany przez środowiska lokalne pod przewodnictwem Renata Szymańskiego w UKS Brzeszcze, Roberta Wykręta na Totemie Bielsko-Biała, Maćka Kłopotka w KW Jastrzębie i Jacka Czecha W SKALE Orzesze ma się bardzo dobrze i mimo, że bez wsparcia PZA w tym roku zgromadził prawie 100 zawodników. Niech to będzie zachęta dla innych środowisk do organizacji cyklicznych zawodów z liną, bo w dzieci inwestować warto!!!


Organizatorami i sponsorami imprezy byli:

SP 4 ORZESZE-JAŚKOWICE, URZĄD MIEJSKI W ORZESZU,
SZKOŁA WSPINACZKOWA HALINY I JACKA  CZECH ”W SKALE”,
CLIMB ON, HiMOUNTAIN, LHOTSE, MILO, UNI-SPORT, MAMMUT, TENDON, HURTOWNIA “FATRA”, KONG

Autorem  dróg i szefem zawodów był Jacek Czech – Szkoła Wspinaczkowa „W SKALE".

Wszystkim, którzy dopomogli, asekurowali i sędziowali w tej wielkiej imprezie w imieniu zawodników i swoim bardzo dziękuję,

Z górskim pozdrowieniem,
JACEK CZECH „W SKALE”

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com