facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2018-05-26
 

IX Maraton Wspinaczkowy BIG WALL w Sokołach (edycja w Rudawach)

Czas na prawdziwe granitowe wspinanie i na super zabawę na Taborze pod Krzywą. Jak co roku rozgrywamy jedyny w swoim rodzaju, Maraton wspinaczkowy Big Wall w Sokołach. Formuła otwarta, wspinamy się 7 godzin, nagrody losowane wśród uczestników, więc każdy wygrywa :)


Celem tych towarzyskich zawodów jest oczywiście dobra sportowa zabawa w czasie której uczestnicy przez 7 godzin starają się pokonać jaj najdłuższy dystans dróg wspinaczkowych, przy czym trudność pokonywanych dróg ma wpływ na ostateczną punktację. Wyżej punktowane są też przejścia dróg z tradycyjną asekuracją.

 

REGUŁY RYWALIZACJI

Udział w meetingu jest otwarty dla zespołów składających się z osób pełnoletnich, przy czym zespół musi liczyć co najmniej dwie osoby. Uczestnicy w trakcie trwania maratonu (od 10 do 17) mogą pokonywać zarówno drogi ubezpieczone, jak i drogi o asekuracji naturalnej. Wypełnione karty startowe zespół ma obowiązek przekazać organizatorom na Taborze najpóźniej do godziny 18:00. Godzina 17:00 to czas, kiedy ostatni członek zespołu ma przestać się wspinać - dozwolony jest potem jeszcze zjazd z drogi. Prowadzący wspina się czysto-klasycznie z zakładaniem asekuracji na prowadzeniu (minimalny styl przejścia - PP), drugi wspina się z górną asekuracją klasycznie - na drugiego bądź na wędkę, ale dozwolone jest obciążanie liny (minimalny styl - AF). Dozwolone jest również "prowadzenie" w zejściu, z zastrzeżeniem jednak zachowania zasad bezpiecznej asekuracji. Nie można powtarzać dróg, a ewentualny wspólny odcinek dwóch dróg nie może być kluczowy dla jednej z nich ani dłuższy niż połowa drogi. Meeting odbywa się w formule towarzyskiej bez sędziów, jednak w uzasadnionych przypadkach (np. wspinanie niezgodne ze sztuką bezpiecznej asekuracji) organizatorzy zastrzegają sobie możliwość nałożenia kar punktowych lub dyskwalifikacji. Każdy członek zespołu musi przed startem osobiście zapisać się w bazie zawodów. Wspinamy się po istniejących drogach na terenie Gór Sokolich (obszar wzgórza Sokolik i Krzyżnej Góry). Wspinanie odbywa się na własną odpowiedzialność. Mimo że uczestnicy biorą udział w imprezie wyłącznie na własną odpowiedzialność, niedozwolone jest pokonywanie dróg bez liny lub z pominięciem zasad bezpiecznej asekuracji. Wspinaczka bez asekuracji jest niedozwolona!

 

ZASADY PUNKTACJI

Zasady punktacji

1 metr drogi = 1 punkt.

Przyznawane są dodatkowe punkty ze względu na trudność dróg oraz rodzaj zastosowanej asekuracji: 

ubezpieczone

własna asekuracja

bonus

VI ubezpieczone

V własna

10

VI.1 ubezpieczone

VI własna

20

VI.2 ubezpieczone

VI.1 własna

30

VI.3 ubezpieczone

VI.2 własna

40

VI.4 ubezpieczone

VI.3 własna

50

VI.5 ubezpieczone

VI.4 własna

60

W przypadku dróg wielowyciągowych bonusy przyznawane są za każdy wyciąg.

Oszacowanie długości pokonanych dróg i ostateczna ilość punktów za każdą drogę należeć będzie do organizatorów Big Wall’a. W razie ewentualnych sytuacji spornych ostateczny głos będzie należał do organizatorów Big Wall'a.

 

KATEGORIE

W zasadniczej kategorii "Open" będą mogli brać udział wszyscy chętni (osoby pełnoletnie), ponadto przewidujemy wyróżnienia dla:

- najlepszego zespołu kobiecego

- najlepszego zespołu mieszanego

- najlepszego zespołu w kategorii "MASTERS" (każdy z członków zespołu ma ukończone 45 lat),

- najlepszego zespołu w kategorii "TRAD" (liczą się wyłącznie drogi pokonane na własnej asekuracji)

 

 

KOSZT

Przed startem należy w Biurze Zawodów wpłacić kwotę 55 zł od osoby. Obejmuje ona posiłek po ukończeniu wspinaczki, oraz udział w losowaniu wartościowych nagród.  Uczestnicy maratonu w tym dniu za nocleg we własnym namiocie nie płacą. Na miejscu dostępny ciepły prysznic, kuchenki gazowe, woda ze źródła, prąd do ładowania komórek 

 

DOJAZD

Dojazd samochodem do Taboru pod Krzywą możliwy jest od strony wsi Karpniki (stromo w dół przy kościółku, potem ok. 2 km utwardzoną drogą polną, potem leśną. Komunikacją publiczną od strony Wrocławia najlepiej dojechać do Trzcińska (PKP), lub Radomierza (PKS, Krycha), skąd czeka nas w pierwszym przypadku 20-minutowy, w drugim 50-minutowy spacer na Tabor.

 

 

Big Wall w Sokołach organizowany jest przez, Szkołę Wspinaczki „Granit” Michała Kajcy oraz „Tabor pod Krzywą”. Partnerem organizacyjnym jest Wrocławski Klub Wysokogórski.

Sponsorem nagród jest DMM Climbing DMM Polska.

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-11-08
WYDARZENIA
 

Wystawa „Spojrzenie z góry. Archiwum Wady Rutkiewicz”

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-07-28
WYDARZENIA
 

Wystawa „Skały”

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-04-06
WYDARZENIA
 

KIERAT 2023 – góry w solidnej dawce

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com