facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-06-01
 

IV Piknik Rowerowy (11-14 czerwca, Radocyna)

Rowerowa Radocyna zaprasza na IV Piknik Rowerowy. "Beskid Zielony" Lokalna Organizacja Turystyczna już po raz czwarty zaprasza w połowie czerwca wszystkich amatorów dwóch kółek na Piknik Rowerowy w Beskid Niski.
Termin: 11-14 czerwca 2009
Miejsce: Beskid Niski, Radocyna


Tegoroczna impreza wzorem lat ubiegłych adresowana jest do zapaleńców rowerowej turystyki górskiej, a zwłaszcza tych, którzy do tej pory nie skosztowali uroków szlaków Beskidu Niskiego. Przez cztery dni domem amatorów aktywnej turystyki rowerowej oraz przyrody i magii beskidzkiej będzie Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy Nadleśnictwa Gorlice w Radocynie.

Organizatorzy proponują spenetrowanie lasów Beskidu Niskiego i terenu Magurskiego Parku Narodowego. Miejsca te w przeszłości dawały schronienie rozbójnikom i bywały terenem krwawych bitew, czego świadectwem są liczne "Leśne Cmentarze" cmentarze z I Wojny Światowej. W lasach grzebano ofiary wielkich epidemii i były miejscem eksterminacji ludności żydowskiej. W wyniku powojennych wydarzeń wiele miejscowości zostało wyludnionych, a pozarastane cmentarze i cerkwiska są jedynym po nich świadectwem. One również stanowią cel naszych rowerowych wędrówek. Organizatorzy proponują zwiedzanie na trasach miejsc szczególnie atrakcyjnych tj: zabytków "Drewnianych Pereł" Szlaku Architektury Drewnianej (cerkwie, kościoły, kapliczki, krzyże przydrożne), ciekawostek przyrodniczych (Ekomuzeum MPN, kamieniołom pod Maguryczem, jeziorka osuwiskowe w Radocynie, żeremia bobrów). Poznawać będziemy także nie mniej ciekawe przygraniczne tereny Słowacji. W przygotowaniu są następne atrakcje, o których na bieżąco będziemy informować na stronie pikniku.

Do wyboru będą trasy o różnej trudności, których przejechać można będzie tylko wybrane odcinki. Osoby mniej zaawansowane w uprawianiu górskiej turystyki rowerowej będą mogły skorzystać z krótszych tras, mniej wymagających. Oprócz wytyczonych szlaków będziemy mogli poruszać się po wewnętrznych drogach Lasów Państwowych. Wszyscy będą mogli wziąć udział w wyścigu górskim. Lekki, łatwy i interesujący będzie konkurs wiedzy o Magicznej Krainie Pogórzan i Łemków.

Udział wieńczyć będą czarowna atmosfera ogniska przy dźwiękach zespołów folkowych grających między innymi na nutę łemkowską, balladzie i piosence turystycznej.

Atrakcje tegorocznej imprezy to:
    * występ zespołu folkowego "Kapela na dobry dzień";
    * wizyta w malowniczo położonym wśród lasów i polan obserwatorium astronomicznym w Roztokach na Słowacji, gdzie uczestniczyć będziemy w okularowej projekcji tarczy Słońca;
    * astronomiczna prelekcja pod czerwcowym gwieździstym niebem;
    * pokaz możliwości konia huculskiego, który zaprezentuje stadnina "Stara Cegielnia" z Gładyszowa.

Źródło: e-gory.pl
 IV Piknik Rowerowy
 
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2021-02-23
HYDEPARK
 

„Siła przetrwania. Największe górskie tragedie”

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2021-01-26
HYDEPARK
 

Kilian Jornet - „Niemożliwe nie istnieje”

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com