facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2007-03-11
 

IV Mistrzostwa Polski w narciarstwie wysokogórskim

Pod patronatem PZA i KS „Kandahar” na stokach Pilska odbyły się IV Mistrzostwa Polski w narciarstwie wysokogórskim.


Dnia 14.02.2007 roku pod patronatem PZA i KS „Kandahar” na stokach Pilska odbyły się IV Mistrzostwa Polski w narciarstwie wysokogórskim. Wśród kilkudziesięciu zawodników najlepszy okazał się team ze Szczawnicy Szymon Zachwieja i Jacek Żebracki przed Mariuszem Wargockim i Jarkiem Prokopem oraz Adamem Gomolą i Jackiem Czech z KS Kandahar. Wśród pań wygrały Magdalena Derezińska i Aleksandra Dzik z KS Kandahar. Zawodnicy mieli do pokonania ponad 20-kilometrową trasę o przewyższeniu około 1800 metrów .Zacięta walka o zwycięstwo toczyła się przez cały dystans, gdzie dwie pierwsze pary ciągle zmieniały się na prowadzeniu, co w efekcie dało minimalną kilkudziesięciosekundową różnicę na mecie na długim ponad 2-godzinnym dystansie.

Po starcie  na Hali Miziowej o godzinie 8:30 zawodnicy wspinali się na szczyt Pilska, następnie musieli zjechać lasem na Szczawiny, skąd zakosami podchodzili na Solisko, dalej długi terenowy zjazd do Byka i najdłuższy trudny technicznie odcinek podejścia na Pilsko .W tym momencie musieli poprzez Kopiec zjechać do potoku Cebulnego i rozpocząć strome podejście z nartami na plecaku za pomocą lin poręczowych poprzez dwie skałki. Po tym najtrudniejszym technicznie odcinku pozostał tylko "trawersik" do czarnej nartostrady i nią strome podejście do mety .

Poza Mistrzostwami Polski na części tras odbywały się zawody dla juniorów oraz dla wszystkich II Puchar Kopca .Zawodami zainteresowana była także TVP 3, która realizowała magazyn "ŚLIZG" emitowany 1 marca. W zawodach współuczestniczyły: GAT, GOPR, Alpinka, Drewnostyl, HiMountain, n.p.m., Gmina Jeleśnia, Hannah, Himal Sport, Ski Trab, Tendom, Żywiec, Mammut, schronisko na Hali Miziowej, Odlo, Zibi, Weekend.

Dokładne wyniki na www.kandahar.miconet.pl

Jacek Czech "W SKALE"

 

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-12-04
GÓRY
 

Safiental na weekend

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-08
GÓRY
 

Narciarstwo wysokogórskie – rady na dobry początek

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-10-18
GÓRY
 

Zillertal – nie tylko biel

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-10-05
GÓRY
 

Via Alpina – 2650 kilometrów samotnie przez Alpy

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-10-03
GÓRY
 

Opolski Festiwal Gór zaprasza!

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com