facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2007-03-11
 

IV Mistrzostwa Polski w narciarstwie wysokogórskim

Pod patronatem PZA i KS „Kandahar” na stokach Pilska odbyły się IV Mistrzostwa Polski w narciarstwie wysokogórskim.


Dnia 14.02.2007 roku pod patronatem PZA i KS „Kandahar” na stokach Pilska odbyły się IV Mistrzostwa Polski w narciarstwie wysokogórskim. Wśród kilkudziesięciu zawodników najlepszy okazał się team ze Szczawnicy Szymon Zachwieja i Jacek Żebracki przed Mariuszem Wargockim i Jarkiem Prokopem oraz Adamem Gomolą i Jackiem Czech z KS Kandahar. Wśród pań wygrały Magdalena Derezińska i Aleksandra Dzik z KS Kandahar. Zawodnicy mieli do pokonania ponad 20-kilometrową trasę o przewyższeniu około 1800 metrów .Zacięta walka o zwycięstwo toczyła się przez cały dystans, gdzie dwie pierwsze pary ciągle zmieniały się na prowadzeniu, co w efekcie dało minimalną kilkudziesięciosekundową różnicę na mecie na długim ponad 2-godzinnym dystansie.

Po starcie  na Hali Miziowej o godzinie 8:30 zawodnicy wspinali się na szczyt Pilska, następnie musieli zjechać lasem na Szczawiny, skąd zakosami podchodzili na Solisko, dalej długi terenowy zjazd do Byka i najdłuższy trudny technicznie odcinek podejścia na Pilsko .W tym momencie musieli poprzez Kopiec zjechać do potoku Cebulnego i rozpocząć strome podejście z nartami na plecaku za pomocą lin poręczowych poprzez dwie skałki. Po tym najtrudniejszym technicznie odcinku pozostał tylko "trawersik" do czarnej nartostrady i nią strome podejście do mety .

Poza Mistrzostwami Polski na części tras odbywały się zawody dla juniorów oraz dla wszystkich II Puchar Kopca .Zawodami zainteresowana była także TVP 3, która realizowała magazyn "ŚLIZG" emitowany 1 marca. W zawodach współuczestniczyły: GAT, GOPR, Alpinka, Drewnostyl, HiMountain, n.p.m., Gmina Jeleśnia, Hannah, Himal Sport, Ski Trab, Tendom, Żywiec, Mammut, schronisko na Hali Miziowej, Odlo, Zibi, Weekend.

Dokładne wyniki na www.kandahar.miconet.pl

Jacek Czech "W SKALE"

 

 

Weronika Biernacka
 
Bartek Pasiowiec
 
Bartek Pasiowiec
 
Weronika Biernacka
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2019 Goryonline.com