facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2013-04-30
 

IV Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego – Lista dróg i komentarz

Nawet pobieżne porównanie najbardziej aktualnych przewodników wspinaczkowych z liniami ringów widocznymi na Słonecznych, Witkowych i Łysych Skałach wprowadza w zakłopotanie amatorów jurajskiego białego szaleństwa.
W ostatnich latach drogi mnożą się w zadziwiająco szybkim tempie i to nawet bez specjalnego udziału legendarnych krakowskich komputerów projektujących nowe, optymalne linie superkombinacji i jeszczenierobnionych wariantów do istniejących dróg. Stare drogi również zmieniają tu swoje oblicze. Spity jaskiniowców i równie archaiczne ringi z prętów zbrojeniowych zastępowane są rządkami błyszczących nowożytnych przelotów.

Na IV Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego wybraliśmy dla Was ok. 164 dróg na Słonecznych, Witkowych i Łysych Skałach. Trzon listy dróg stanowią wszystkie drogi autorstwa naszego szanownego patrona i jego partnerów, ponadto uwzględniliśmy zdecydowaną większość stosunkowo nowych dróg i wariantów oraz szczyptę klasyków, które niedawno doczekały się wymiany asekuracji. Wszystkie te drogi to efekt ogromnej pasji wielu osób. Przygotowanie i poprowadzenie tych dróg wymagało od eksploratorów i ekiperów wielu wyrzeczeń, ale i dostarczyło im w zamian ogromnej radości wspinania, z której, mamy nadzieję, zaczerpniecie wnet i Wy.

Reekipowanie starych dróg i wyposażanie nowych dróg w nowoczesne ringi zawdzięczamy głównie działaniom Komisji Wspinaczki Skalnej PZA oraz Fundacji Wspinka. Wszystkim osobom zaangażowanym w prace ekiperskie, z których efektów korzystamy, serdecznie dziękujemy w imieniu organizatorów i uczestników Memoriału!

Memoriał Skwira to nie tylko zawody wspinaczkowe i spotkanie wspinaczy. Jednym z celów Memoriału jest też wymiana starych przelotów na drogach naszego patrona. Poniżej przedstawiamy listę dróg Andrzeja Skwirczyńskiego, na których ze środków KW Kraków zainstalowano nowe ringi na okoliczność tegorocznych zawodów: Szklanka (Dziewczynka), Luz Bluszcz (Sokołowe), Rysa Hektora (Sokołowe), Bukowy Filarek (Witkowe), Osiołek Matołek (Witkowe), Buszmen z Małpą (Łyse), Obejście Ozora (Łyse), Rocznica 11.11 (Łyse).

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wprowadzania drobnych zmian i miłych niespodzianek w liście dróg. Wyceny, jak to wyceny, z pewnością nie wszystkie znajdą uznanie u każdego wspinacza. Zaczerpnęliśmy je z dostępnej literatury przedmiotu oraz doświadczeń własnych.

LIstę dróg znajdziecie tutaj

Ekipa KW Kraków

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com