facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-02-16
 

IV Gryfińki Festiwal Miejsc i Podróży WŁÓCZYKIJ (25 lutego - 6 marca, Gryfino)

Kolejna, czwarta edycja Gryfińskiego Festiwalu Miejsc i Podróży Włóczykij odbędzie się w terminie 25 lutego - 6 marca 2010. W trakcie Włóczykija Gryfino odwiedzi blisko 80 podróżników z całej Polski, i z zagranicy.

Główne punkty programu to tradycyjnie spotkania z podróżnikami połączone z pokazami filmów, slajdów oraz fotografii, a także przegląd profesjonalnych długometrażowych filmów z odległych i egzotycznych zakątków świata. Pośród filmów z zagranicy można spodziewać się większej reprezentacji filmów afrykańskich.

Oprócz prezentacji slajdów, zdjęć, spotkań i filmów, w programie Włóczykija znajdą się degustacje potraw "kuchni świata", koncerty alternatywnych zespołów, warsztaty, konkurs na regionalną potrawę, wystawy, a także dwa rajdy na orientację - zimowy ekstremalny pieszy rajd "Włóczykij Trip Extreme 2010" oraz zwariowany Rajd Miejski "Zakrzywienie Czasoprzestrzeni".

Łącznie odbędzie się ponad 100 wydarzeń. Festiwal jest miejscem, gdzie przecinają się szlaki alpinistów, miłośników sportów ekstremalnych, wypraw rowerowych, autostopowiczów, a z drugiej strony również etnologów, reportażystów, regionalistów oraz historyków. "Włóczykij" to obecnie największa pod względem ilości wydarzeń impreza podróżnicza w Polsce.

Festiwal po raz pierwszy będzie się odbywał w kilku miejscach. Oprócz głównej areny Gryfińskiego Domu Kultury, widzowie spotkają się m.in. w Młynie w Osuchu, gdzie zorganizowany zostanie Bal Włóczykija.

Włóczykij to także okazja do wędrowania po nieznanych obszarach Polski Zachodniej. Nowościami imprezy będą wycieczki po regionie i dodatkowe prezentacje m.in. w takich miejscowościach jak Chojna i Moryń.

Źródło: www.wspinanie.pl

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com