facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2006-02-10
 

IV Dni Turystyki (27 lutego-2 marca, Poznań)

Na przełomie lutego i marca na Uniwersytecie im. Adam Mickiewicza w Poznaniu odbędzie się czwarta edycja „Dni Turystyki”.


Bo życie jest za krótkie, aby stać w miejscu…

Na przełomie lutego i marca na Uniwersytecie im. Adam Mickiewicza w Poznaniu odbędzie się czwarta edycja „Dni Turystyki”. Dzięki tej imprezie będzie można poznać smak świata i poczuć się jak w drodze.

Do tej pory organizowane przez studentów kierunku Turystyka i Rekreacja wydarzenie cieszyło się sporą popularnością. Pokazy slajdów i prelekcje takich podróżników jak Krzysztof Wielicki, Piotr Pustelnik, Michał Kochańczyk czy Piotr Chmieliński przyciągały wielu miłośników turystyki, a sale niemal pękały w szwach.

W programie tegorocznej imprezy, która będzie trwała od 27 lutego do 2 marca, znajdują się wieczorne pokazy slajdów i filmów, trwające cały dzień prezentacje multimedialne z wypraw studenckich, wystawy zdjęć oraz spotkania warsztatowe.

W góry wysokie przeniosą nas Piotr Morawski i Jacek Teller – pokażą oni widoki z najwyższych partii Himalajów i podzielą się swoimi doświadczeniami. Na Dniach Turystyki nie zabraknie również filmów o tematyce górskiej, które będą swego rodzaju prologiem do pokazów slajdów. Zobaczymy nakręcone w górach Patagonii obrazy „III stopień wyobcowania” (reż. K. Belczyński, B. Kowalski i W. Wiwatowski) oraz „Rekonesans” (reż. A. Śmiały).

Smak egzotyki będzie można poczuć podczas pokazu Żanety i Jacka Govenlocków, którzy zaprezentują swoje niezwykle barwne slajdy z wypraw w dżungli Papui – Nowej Gwinei. Z kolei Małgorzata Dominko pokaże zdjęcia z Nowej Zelandii i Nowej Kaledonii. Oprócz tego w hallu Collegium Geographicum UAM wyświetlane będą prezentacje multimedialne - między innymi z Indii, Krymu, Kaukazu, Syberii, Mongolii i Turcji.

W tym roku formuła „Dni Turstyki” została poszerzona o spotkania warsztatowe. Do udziału w nich zaprosiliśmy Marcina Jakubowskiego - autora przewodników turystycznych po Skandynawii, oraz Jakuba Czupryńskiego – autora książki „Autostop polski. PRL i wspóczes-ność”.

Z tym ostatnim spotkaniem będzie związana wystawa plakatów i zdjęć o tematyce „autostopowej”, tych zupełnie współczesnych jak i tych pamiętających czasy książeczek.  Równolegle będą prezentowane wystawy najlepszych zdjęć z ubiegłorocznych wojaży studentów oraz wystawa tematyczna – „Zamki Dolnego Śląska i Opolszczyzny”.

Liczymy, że tegoroczna edycja „Dni Turystyki” znowu pozwoli na chwilę wyrwać się z szarej rzeczywistości i skłoni do rozmachu w marzeniach i odwagi w podróżowaniu. Wszystkich miłośników podróży na przełomie lutego i marca zapraszamy do Poznania!

IV Dni Turystyki
27 lutego – 2 marca 2006 r.
Collegium Geographicum UAM
ul. Dzięgielowa 27, Poznań

Szczegółowych informacji udziela:

Krzysztof Gosecki (koordynator Dni Turystyki)
tel. 503 186 631
e-mail:
zygfryd44@wp.pl

2006-02-10

(kg)

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com