facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Iron Curtain 9b we Flatanger

Adam Ondra dodał do swojego konta na 8a.nu dwa nowe FA. Purgatory 9a, oraz Iron Curtain 9b, który do wczoraj był projektem otwartym obitym przez Larsa Auduna Nornesa.

Czech obił też kilka swoich projektów, oscylujących w okolicach 9b. Póki co jednak nie był w stanie się do nich wstawić.

Warunki wspinaczkowe w jaskini Hanshelleren przez długi czas nie były zbyt dobre. Upały i wilgoć sprawiały, że trudności były odczuwalnie większe. Dopiero niedawno pogoda poprawiła się.Adam na Purgatory. Fot. Petr Pavlícek

 
Poniżej jeszcze kilka słów Adama, o przejściu Iron Curtain.
 
"Praca nad projektem zajęła mi 6 dni tripu, poza dniami gdy czekałem na znośne warunki. Prowadzenie zapierało dech. Z powodu mokrego chwytu spadłem metr przed łańcuchem. Postanowiłem przez pozostałą część dnia odpoczywać, lecz silny wiatr, który na dodatek złamał stelaż od namiotu, wygnał mnie do jaskini. Wieczorem wszystko się złożyło w całość".

 
Dwa tygodnie temu Adam wytyczył również inną nowość: Purgatory 9a, która charakteryzuje się balderowym miejscem za 8B, a następnie już "łatwiejszym" terenem do góry.

Źródło: 8a.nu, ukclimbing.com

Goryonline
 
2019-05-14
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Krótkie podsumowanie kursu ekiperskiego PZA

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
Bartek Pasiowiec
 
Bartek Pasiowiec
 
2019-05-08
WSPINACZKA SPORTOWA
 

"Fish Eye" 8c i inne katalońskie zdobycze Idy Kupś

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
2019-05-06
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Piotrek Schab idzie jak burza - pada "Pachamama" 9a+!

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2019 Goryonline.com